Більшість українців так і не усвідомила, чому почалася ця війна та яка мета агресора – журналіст
Ілюстративне фото
39,9 відсотка українців вважають, що заради встановлення миру на Донбасі варто надати окупованим територіям статус автономії у складі України.
Проти надання автономії 33,5 відсотка. Вони розділилися, одні вважають, що треба визнати, що окуповані території найближчим часом не повернуться до складу України, а інші вважають, що треба їх звільняти збройним шляхом. Така соціологія.
Це при тому, що 48,9 відсотків проголосували б за вступ до НАТО. Цікаво, якщо їм роз'яснити, що ці самі автономії матимуть право вето у зовнішній політиці і саме це є метою Путіна, то чи погодяться вони на таку автономію? Логіка мені підказує, що ні. Але я вже звик останнім часом, що логіка – не найпотужніша риса українців.
Читайте також: 12,6% українців позитивно ставляться до Путіна, 40,3% – до Росії. ІНФОГРАФІКА
75 відсотків вважають, що заради встановлення миру Україна має іти на прямий діалог з РФ. А також 55,4 вважають, що Україна має іти на прямий діалог з окупованими територіями.
А якщо українцям роз'яснити, що Путін ніколи в світі не погодиться віддати Крим і вимагатиме визнання його російським? А якщо роз'яснити їм, що іти на діалог з окупованими територіями немає сенсу, бо ці території керуються з Кремля і не здійснюють самостійну політику? То що скажуть українці? Логіка підказує, що відмовляться від цієї ідеї. Але логіка знову таки логіка. Я не певен, що вона спрацює.
Наші співвітчизники у масі своїй так і не усвідомили, чому почалася ця війна, яка мета агресора. Вони, певно, сприймають це як звичайне непорозуміння, яке можна ліквідувати шляхом перемовин.
Зустрічав цитату когось із наших військових. "Ми намагалися, щоб українці якнайменше відчували, що іде війна. Перестаралися".
Читайте також: Почему жажда прямых переговоров с террористическими группировками ДНР и ЛНР может привести войну в другие украинские города
P. S. Але мою увагу звернули на те, що в цьому опитуванні немає питань про міжнародну підтримку України, чи треба її поглиблювати у боротьбі проти агресора, немає питань про необхідність подальшого запровадження санкцій проти Росії.
Чому їх не поставили? А хто зна...
P. S. Ще мене вразило, що більшість мешканців Донбасу і Півдня висловилися за відновлення прагматичних стосунків з Росією. Що треба зробити Москві, щоб вони відмовилисяд від цієї думки? Бомби скинути на їхні міста з літаків? Чи розвалити ці міста повністю? Правда, я спілкувався з мешканцями геть розбитого бойовиками Широкіного, то вони в руйнуванні свого села звинувачували українську армію.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки