MENU

Ухвалення законопроекту №9438 чекають десятки тисяч людей, які стали жертвами російської збройної агресії – експерт

1191 0

У це важко повірити, але на п’ятому році війни із Росією у Кримінальному кодексі не передбачено відповідальності за злочини проти людяності, а положення щодо воєнних злочинів не в повній мірі відповідають вимогам міжнародного права. Це стало однією із причин, чому за всі ці роки в Україні суд виніс лише один вирок за воєнні злочини.

Урядовий законопроект №9438 вносить зміни до Кримінального кодексу України та надає можливість національним органам слідства та суду для ефективного кримінального переслідування людей, які вчинили основні злочини за міжнародним правом.

Читайте також: Даремні сподівання. Україні буде складно довести в Гаазі, що Росія фінансує тероризм

Його ухвалення чекають десятки тисяч людей, які стали жертвами російської збройної агресії. Саме за цим законом Україна має судити представників незаконних збройних формувань, які утримують та катують людей у підвалах на окупованих територіях. Саме за цим законом Україна має притягнути до відповідальності винних у грубих порушеннях міжнародного права, які сталися під час Іловайського котла, боїв під Дебальцево, розстрілу житлових кварталів Маріуполя, знищення автобусу під Волновахою тощо.

Зволікання із ухваленням цього закону уже призводить до невідворотніх наслідків. Тільки міжнародні злочини не мають терміну давності, тому правильна кваліфікація цих дій сьогодні дасть можливість притягнути відповідальних у майбутньому навіть по спливу десятків років. Більше того, тільки засуджені за міжнародні злочини не підлягають амністії, як цього вимагає Росія у рамках Мінського процесу.

Читайте також: В одній державі з ворогом: проблема реінтеграції окупованих територій

Це звернення – до усіх фракцій та до кожного народного депутата окремо. Винесіть законопроект 9438 на розгляд 30 травня. Ухваліть закон, на який чекають десятки тисяч людей, що пройшли через підвали. Я прошу кожного народного депутата стати їхнім голосом.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олександр ПАВЛІЧЕНКО, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини