MENU

Перша Леді може стати Берегинею культурного надбання нації

2728 0

Покоління змінюють одне одного, залишаючи по собі культурну спадщину, яка є основою для духовного розвитку наступних поколінь і красномовним свідком багатовікового становлення нашої держави.

За ініціативи жіночого руху "За сімейні цінності" відбувся круглий стіл "Меценатство в культурній сфері", про це йдеться у повідомленні на сторінці Жіночого об‘єднання у соцмережі Facebook.

Серед питань, які обговорювалися учасниками круглого столу були законодавчі проблеми у питаннях збереження культурної спадщини та  історія українського меценацтва у сфері культурної спадщини. Учасниками були внесені попозиції та рекомендації щодо розвитку меценацтва в культурній сфері.

В обговоренні взяли участь експерти: Долеско Світлана – меценат, гендиректор "Центр Украінської культури і мистецтв", Воронецький Юрій – Голова правління БФ "Софос", Корнієнко Владислав – ректор КМАЕЦМ, доктор культурології, професор, к.м., Передирій Олена – засновник ГО "Друзі музики", Винограденко Світлана – керівник МГО "МОЗИРОН", Приходько Назар – журналіст, громадський діяч, Олійник Олександр - віце Президент Асоціації благодійників України, Шиленко Юлія – заступник директора Національного музею ім.Т.Шевченка, Сухоліт Наталія – куратор мистецьких проектів, Гуцул Юрій – засновник галереї "Les Noms", експерти МГО "За сімейні цінності", які виступили ініціаторами проведення круглого столу: Висоцька Галина, Гомольська Лілія, Ліснича Вікторія та Федорчук Наталія. 

Учасниками Круглого столу було прийнято рішення створити координаційну групу, до складу якої включити: меценатів, митців, експертів, представників громадських організацій, представників ІТ спільноти для напрацювання узгодженого законопроекту про меценацтво в культурній сфері та стимулювання розвитку меценатства в Україні.

Для розробки концепції ІТ платформи "Прозоре меценатство"  із використанням технології блокчейн для створення прозорого і легкого у використанні ІТ продукту, який дозволить театрам, музеям, галереям, музичним та художнім закладам, талановитим представникам культури виставляти свої проекти, реалізація яких потребує меценатських внесків (від юридичних та фізичних осіб), а меценатам – забезпечить прозоре використання виділених коштів вирішено залучити представників ІТ спільноти.

Також було прийнято рішення розробити і запропонувати новому Уряду Державну програму з питань збереження та відновлення культурної спадщини. Залучити ЗМІ для висвітлювання та пропагування ролі меценатства у збереженні культурного надбання України та інформування про роботу координаційної групи.

Учасники Круглого столу вирішили звернутися до Першоі Леді України Олени Зеленської з проханням взяти під патронат збереження та відновлення культурної спадщини України. Долучитися до культурної дипломатії, яка дозволить Україні вийти на рівень найвпливовіших держав світу.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини