MENU

Екологи знайшли антибіотики в річковій воді по всьому світу – дослідження

623 0

Глобальне дослідження річок виявило небезпечний рівень забруднення антибіотиками та іншими ліками в сотнях річок по всій планеті: це може призвести до появи стійких до ліків бактерій.

Про це йдеться в останньому дослідженні британських екологів, повідомляє Громадське з посиланням на The Guardian.

Згідно з дослідженням, деякі з найвідоміших річок забруднені антибіотиками, які є критично необхідними для лікування серйозних інфекцій. В багатьох випадках рівень антибіотиків у воді був вище небезпечного рівня, тобто в такій воді значно більша ймовірність появи бактерій, стійких до ліків.

Читайте також: В ЄС остаточно заборонили одноразовий пластик

Забруднення антибіотиками є одним з головних факторів, через які бактерії розвивають здатність спротиву до медикаментів, роблячи ліки неефективними. Згідно з доповіддю ООН, збільшення кількості резистентних до антибіотиків бактерій може вбити близько 10 мільйонів людей до 2050 року.

Дослідження показало, що 65% із 711 проб в річках з 72 країн показали вміст антибіотиків. У 111 випадках проби показали небезпечну концентрацію антибіотиків у воді. У найгірших випадках концентрація перевищувала безпечну в 300 разів.

Найгірші показники забруднення річок ліками дослідники виявили в Азії та Африці. Так, проби з річки Раві в Пакистані виявили 7 антибіотиків, а в інших річках країни дослідники виявили 33 лікарняних препарати, включно з антибіотиками.

Читайте також: Всесвітній фонд дикої природи запустив стрім, де пластикова пляшка розкладатиметься 450 років

"Найбруднішою" у Європі виявилась річка Дунай: проби води, взяті дослідниками в Австрії виявили в ній вміст 7 антибіотиків. У британській Темзі екологи виявили 5 антибіотиків, причому вміст ципрофлоксацину у воді виявився втричі вищим за безпечний.

Загалом, в річках Австрії, Бельгії, Іраку, Пакистану, Нігерії, Лаосу концентрація принаймні одного антибіотика була вищою за безпечну.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини