MENU

Юрист: Головна інтрига цього літа – чи буде рішення щодо конституційності розпуску парламенту

1797 0

Сайт Конституційного суду вже містить розклад пленарного засідання на вівторок 4 червня.

Там є і про подання щодо конституційності розпуску парламенту... а саме, цитую: "Розгляд питання щодо визначення форми конституційного провадження у справі за конституційним поданням 62 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів".

Читайте также: The Jamestown Foundation: Москва посылает знаки неопытному украинскому президенту

Головна інтрига цього літа – чи буде рішення КСУ з цього питання до виборів? Тобто до 21 липня? І якщо буде, то яке. Думки моїх колег-юристів розділились навіть не на два табори, а значно більше.

Я вважаю, що таке право в президента було і підстави теж. В Конституції не зазначено, як саме повинен президент довести і чи повинен – юридичне існування коаліці. А те, що де-факто її не було – для мене очевидний факт. 

Натомість, я сумніваюсь в дотриманні норми Конституції, щодо терміну розпуску. Але це помилка авторів конституційної норми, яка чітко не зазначила від якого дня рахувати 6 останніх місяців, протягом яких не можна розпускати ВР. 

Читайте также: Конституционные игры. Кто в реальности не соблюдает Основной Закон

В Конституції написано так: "Повноваження Верховної Ради України не можуть бути достроково припинені Президентом України в останні шість місяців строку повноважень Верховної Ради України або Президента України".

Але ж точно вирахувати, коли закінчаться повноваження ВР не представляється можливим. Бо вони закінчуються у день відкриття першого засідання Верховної Ради України нового скликання. А цей день залежить від дуже багатьох непрогнозованих подій.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Анна МАЛЯР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини