MENU

МЗС: Росія намагається перекрутити справу у Міжнародному суді ООН

684 1

Заперечення Російської Федерації у справі за позовом України до Міжнародного суду ООН спрямовані на те, щоб заплутати і перекрутити справу.

Про це заявила заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль на власній сторінці у Facebook:

"Чи має Міжнародний Суд ООН розглядати справу, подану Україною? – на це питання відповідають сторони перед Судом цього тижня.

Починає Російська Федерація, оскільки саме вона поставила під сумнів юрисдикцію Суду.

Аргументи РФ стали відомі вже давно. 12 вересня 2018 року Росія подала до суду свої Попередні заперечення (Preliminary Objections).

250 сторінок тексту, які ви за кілька хвилин можете побачити на сайті Суду ООН, присвячені спробі заплутати всіх і перекрутити нашу справу у щось зовсім інше, ніж закладає Україна.

Читайте також: До Гааги на засідання Міжнародного суду ООН прибула українська делегація

Розлогі пояснення зводяться до кількох тез.

Перша – на думку РФ Суд не має юрисдикції розглядати заяви України про агресію, неправомірну окупацію, відверті порушення Статуту ООН, а тому Україна прагне обійти ці обмеження юрисдикції і штучно намагається втиснути згадані порушення в юрисдикцію двох Конвенцій. (В кінці параграфів російського документа не вистачає лише образливого «бє-бє-бє, не піймаєш, не піймаєш»).

Друга – на думку РФ усі порушення, про які заявляє Україна, зовсім не порушення. Ніякого тероризму, ніякого фінансування, жодних переслідувань. Це найнебезпечніша частина. З одного боку, Росія намагається перекрутити усю доказову базу. Як в радянській естрадній репризі – «Тут граємо, тут не граємо, тут пляма – рибу загортали». З іншого, намагається буквально змінити тексти конвенцій, вимагаючи їх читати так, щоб дії Росії не потрапляли під їхню дію.

Третє – на думку РФ Україна вела себе недобросовісно у спробах мирного врегулювання спору перед тим як звернутися до Суду. Тут майстерність називати біле чорним сягає апогею.

Ці маніпуляції побудовані дуже вправно. І в письмових документах і у виступах адвокатів Російської Федерації багато складної аргументації. Але навіть простого погляду на структуру цих аргументів достатньо, аби зрозуміти їхню помилковість.

Наша відповідь на заперечення РФ також викладена письмово. 14 січня цього року Україна подала свої письмові пояснення (Written Statement). 

Відразу після початку засідання він стане доступний на сайті Суду ООН. На більш, ніж 200 сторінках ми пояснюємо, у чому помилковість позиції РФ.

Читайте також: Яка реальна вірогідність Гаазького трибуналу для Путіна?

По-перше, РФ намагається маніпулювати судом і замість питань юрисдикції, розглядати справу по суті на власних умовах. Як я вже зазначала – це найбільша небезпека і пастка. РФ намагається сказати Суду – забудьте про тисячі сторінок доказів, подивіться лише на кілька фактів, які відібрала Росія. У сучасному світі медіа така маніпуляція часто спрацьовує. Але не має спрацювати в поважному Суді ООН. На цьому етапі Суд розглядає лише питання юрисдикції.

По-друге, ми ще раз і дуже ретельно пояснюємо у чому полягає природа спору. Говоримо про нормальне, а не штучно звужене, розуміння конвенцій. Говоримо про доречність їх застосування до нашого спору. І закликаємо розглянути цей спір по суті.

Звісно ж ми, як і раніше, терпляче і добросовісно пригадуємо як ми вели переговори з РФ і переконували їх усунути порушення.

Отже, якщо вас дуже дратуватимуть заяви РФ на сьогоднішніх слуханнях – негайно відкривайте файл з нашими письмовими поясненнями. Там вишуканою, але дуже доступною, англійською викладено, чому РФ помиляється.

Це чудовий антидот від усіх маніпуляцій, яких на цьому тижні буде багато".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини