У Перинатальному центрі Києва, де приймають найскладніші пологи, понад місяць відсутня гаряча вода
Звертаю увагу на дивний і навіть кричущий факт. У Перинатальному центрі міста Києва немає гарячої води.Гарячої води немає понад місяць.
Працівники і пацієнти найпотужнішої установи для породіль та новонароджених дітей позбавлені елементарної потреби – помитися. На вулиці Предславинська, 9 про гарячу воду тільки мріють.
Перинатальний центр заснували в 1996 на базі пологового будинку №7. І відтоді це вже не просто пологовий будинок. Це установа, де жінкам і дітям надається спеціалізована висококваліфікована медична допомога.
Тут майбутні мами лежать на збереженні, тут доглядають і виходжують малюків, які вирішили з'явитися на світ передчасно.
Найбільш складні випадки. Без перебільшення – на межі життя і смерті. Жінки мусять тут перебувати під наглядом місяцями. Деякі лежать по два-три місяці.
Читайте також: Українки все рідше хочуть народжувати. Бояться – правозахисниця
Вкрай важливо, щоб мами перебували в абсолютному комфорті і спокої. Аби не зникло молоко для годування, аби не передавати стрес дитині, аби відчувати себе захищеною...
Трапляються унікальні випадки. Наприклад, Дівчинка Аліса народилася з вагою 580 г і зростом 30 см. Завдяки старанням медиків вона залишилася живою.
Тут працюють спеціалісти найвищого класу, неймовірні люди, медики від Бога. Проте людям з унікальними знаннями і великими серцями теж потрібна гаряча вода.
Обіцяли включити з 28 травня. Не склалося. День захисту дітей (1 червня) пройшов без гарячої води. Потім обіцяли з 3 червня. На жаль, немає досі.
Навколо святкують і веселяться. День Києва, ейфорія і скандали навколо нового пішохідно-велосипедного мосту, початок літа.
Вочевидь відсутність гарячої води якось пов'язана з ремонтом вулиці Івана Федорова, яка пролягає поруч. Але це ж не день і не два води немає. Більше місяця!
Зайвим буде зауваження, що подібного роду установи мають бути автономними.
Думаю, що не потрібно доводити, наскільки важливий комфорт і зручні умови для вагітної жінки? Поганий настрій від дискомфорту матері передається дитині. Як виношуваній, так і вже народженій. А який матиме настрій жінка, яка не має можливості елементарно помитися. Тим більше в спекотну, як зараз, погоду.
Читайте також: Все, що треба знати про гормони: які є, як діють і коли треба звернутись до лікаря
Вагітну жінку в Україні традиційно називають "жінка при надії".
Хотілося, щоб цю надію не затьмарювали комунальні негаразди. В місці, куди лелека приносить немовлят, має панувати абсолютний гаразд і комфорт.
Поцікавився, яка ситуація в інших перинатальних центрах України. Зателефонував. В житомирському, львівському, тернопільському та дніпропетровському мене запевнили, що проблем з гарячою водою немає.
Друзі, можливо хтось знає компетентних людей, які можуть вирішити проблему? Додайте, будь ласка, в коментарях.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки