MENU

У МОН розповіли, на які спеціальності встановили мінімальний прохідний бал

1226 0

У Міністерстві освіти і науки (МОН) розповіли, на які спеціальності встановили мінімальний прохідний бал, та які сертифікати попередніх років з ЗНО дійсні при вступі цього року.

Про це у серії відео на сайті міністерства розповіла державний експерт у Директораті вищої освіти і освіти дорослих при МОН Анжеліка Кернична, передає УНН.

Читайте також: Про що свідчать результати ЗНО з української мови й літератури

«Кожен вищий навчальний заклад у правилах прийому може передбачити мінімальний прохідний бал на окрему конкурсну пропозицію. Однак, є спеціальності для яких встановлено мінімальний прохідний бал, незалежно від мінімального балу вишу. Це стосується медичних спеціальностей «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія». З цих спеціальностей встановлено мінімальний бал – 150 балів з другого та третього конкурсного предмета. 

Тобто, щоб подати заяву на таку конкурсну пропозицію, у вступника мають бути сертифікати ЗНО не менше 150 балів з біології або хімії, а також з математики або фізики», – йдеться у повідомленні.

«Також на деякі спеціальності встановлено мінімальне значення конкурсного балу. Це спеціальності галузей знань «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини, а також для магістратури спеціальності «Фармація, промислова фармація». У цьому випадку загальний конкурсний бал вступника, тобто сума всіх сертифікатів ЗНО, помножена на вагові коефіцієнти, повинен бути не менше 130 балів», – пояснили у МОН.

Читайте також: Результати вражають: 15,8% учасників не склали ЗНО з української мови та літератури

Зокрема, у відео, експерт розповіла, які сертифікати попередніх років можна використовувати при вступі цього року.

«Цього року дійсними є результати сертифікатів ЗНО 2017, 2018 та 2019 років, крім результатів з іноземних мов. Результати ЗНО з іноземних мов дійсні 2018 та 2019 років. Сертифікати ЗНО різних років можна подавати в різних комбінаціях, на розсуд вступника. Кількість заяв та спеціальностей залишилася така ж, як і торік. Тобто, на бюджет можна подати не більше 7 заяв, не більше як на 4 спеціальності. Кількість заяв та спеціальностей на контракт не обмежується», – розповіла Кернична. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини