Рівень забруднення повітря у Києві зашкалює: що можна зробити для покращення ситуації вже зараз
Влітку заведено бідкатися через спеку, планувати зустрічі з урахуванням наявності кондиціонерів та радіти прохолоді вночі. Але ми забуваємо про інший, набагато важливіший бік високої температури повітря.
Спека – це не просто дискомфорт. Бо її ж можна, зрештою, пережити. Спека – це насамперед небезпека, яка виносить на поверхню вади великих міст. Рівень забруднення повітря в Києві наразі просто зашкалює. І чомусь це не топ-тема ані для наших ЗМІ, ані для місцевої влади. В нас всі дивляться лише прогнози синоптиків, а дарма. В Європі, наприклад, поряд з температурою показують і рівень забруднення повітря.
Насправді це ж той самий випадок дієвого "обміну досвідом", про який так люблять говорити, коли сталі практики західних міст можна було б застосовувати в Києві. Вплинути, принаймні, на автомобільний трафік, знизивши загазованість в спекотний період. Ми зараз дихаємо концентрованим діоксидом азоту – реальною отрутою, що викидається машинами в повітря та повністю розкриває свій потенціал саме на спеці.
Читайте також: 10 порад, як правильно пережити спеку в місті
Я, звичайно, не закликаю обмежувати рух по номерах машин (сьогодні виїжджають автомобілі з парними номерами, завтра – з непарними) – для нас це було б вже занадто. А от мотивувати людей заповнювати всі місця в автомобілі (замість того, щоб кожен їхав своєю машиною), зробивши для них окремі смуги на проблемних ділянках великих автотрас або дозволивши використовувати вже існуючі виділені автобусні смуги – ідея на подумати. Так, до речі, ще й трохи з заторами поборемося.
Це реально діючі практики Заходу. Копіювати, можливо, й не варто, але повчитись точно можна. Бо це і є та сама "європеїзація" життя. А ми ж всі пишаємося, що Київ такий сучасний та європейський.
Читайте також: Цю їжу експерти рекомендують їсти в спекотні дні
Розумію, що невдоволених водіїв буде багато. Навіть більше, ніж під час марафонів та забігів. Але з ними, мабуть, і варто для початку порадитись. Адже те, чим ми дихаємо на щоденній основі, важливіше. Зараз ми просто вбиваємо себе, своїх дітей та своїх батьків. І це теж нескладно було б пояснити.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки