MENU

В Україні немає ні об’єктивних передумов, ні потреб у двопалатному парламенті – науковець

380 0

Один з провідних членів команди президента Стефанчук заявив про можливість, а може і доцільність, створення в Україні двопалатного парламенту.  

Розумію, що нова команда прагне шукати якісь оригінальні ідеї чи повертатися до вже відкинутих. Але при цьому важливо, щоб ці ідеї були добре продуманими, особливо такі, які стосуються територіально-політичної цілісності держави. І тут відразу виникає проблема, бо створення двопалатного парламенту може підштовхнути ідеї федералізації України.

Читайте також: Олігархічний реванш чи новаторство: як не переплутати?

Чому? Бо двопалатний парламент, одна з палат якого формується шляхом представництва регіонів, властивий насамперед федеративним державам. І лише в небагатьох унітарних державах у парламенті є дві палати: це переважно так звані регіональні держави (з перехідною від унітарної до федеративної форм державного устрою) або держави, де такий тип парламенту сформувався історично.

Що ж до України, то в нашій країні нема ні об’єктивних передумов, ні потреб в двопалатному парламенті. Але найгірше, що в умовах ще недостатньо консолідованої держави, якою є Україна, створення палати, яка представлятиме регіони, може не лише поглибити регіональні суперечності, але й спровокувати різні вимоги до підвищення статусу регіонів або, в найгіршому випадку, спричинити різні територіальні антагонізми.

Читайте також: Ідея команди президента про двопалатний парламент – добре чи погано?

Недоцільно переходити до двопалатного парламенту й з інших міркувань. Зокрема, український парламент і так не відзначається ефективністю: мало приймається законів, робота йде повільно. А за умови наявності двох палат його робота взагалі може бути паралізована. 

І ще один не менш суттєвий момент: створення двопалатного парламенту різко збільшить економічні видатки на його утримання, що в сучасних умовах є цілком неприйнятним.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Мирослав ДНІСТРЯНСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини