MENU

Біженці й Україна: людяність завжди вища за стіни й кордони

493 0

Сьогодні – Всесвітній День біженців, World Refugee Day.

Хочу нагадати, що світ жорстокий і несправедливий, у статусі "біженець" може опинитися кожен із нас. Більш ніж 1,5 мільйона людей в Україні отримали статус "внутрішньо переміщені особа", "переселенець" – це теж їхній день.

Читайте також: Японія надасть майже 3 мільйони доларів для підтримки переселенців та відновлення Донбасу

Нещодавно я побувала на з'їзді одної політичної партії, в якої у програмі навіть прописана "міграційна політика". Партійці лякали не лише забороною абортів та обіцяли "традиційний шлюб", але ще розказували, як "100 мільйонів біженців нападе на 30-мільйонну Україну" – від такого Середньовіччя я швидко втекла, хоч дуже поважаю деяких людей у тій партії.

Ось усі ці залякування – вони ж від браку інформації. Біженців в Україні дуже мало: людей лякає наша війна й економічна нестабільність.

З офіційних цифр: "Згідно зі статистичними даними Державної міграційної служби України та УВКБ ООН, станом на 1 січня 2018 року в Україні мешкали 3257 біженців. Велика кількість біженців сконцентрована в Києві та Одесі. За оцінками УВКБ ООН, наразі в Україні перебувають 5500 шукачів притулку. Нові шукачі притулку 2017 року, в основному, прибули з Афганістану, Російської Федерації, Бангладеш, Сирії та Іраку. У 2016-му та 2017 роках кількість прибулих шукачів притулку в Україні зменшилася наполовину"

Ті, хто їде до нас – хоробрі люди. До речі, вони швидко вивчають українську та, коли отримують посвідку на постійне проживання, сплачують податки. Вони намагаються бути кращими за багатьох українців – тому що поважають державу, яка їх приймає. Вони не дивляться Шарія та ніколи не підуть, начепивши смугасту стрічку, захоплювати адмінбудівлі та влаштовувати "референдуми". Як правило, ці люди поважають Україну, яка їх прийняла.

Читайте також: Ефект доміно: загрози європейської боротьби з міграційною кризою

А ще кожна цивілізована країна робить для біженців усе, щоб вони стали її повноцінними громадянами. Ще раз повторюю – цивілізована. Ми ще не є такою країною, на жаль.

На фото – Марсові поля неподалік Ейфелевої вежі у Парижі. Шість днів тому креативна група на замовлення міської влади зробила фреску на підтримку біженців Beyond walls – Вище стін. Тому що людяність – вона завжди вища за стіни й кордони.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олена БАЛАБА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини