Позитив з усіх боків: карнавал на світових ринках триває
Веселощі, танці, шампанське й інші атрибути з "Великого Ґетсбі". Ринки продовжують перебувати в щасливому позитиві, а індекс S&P500 цього тижня оновив черговий історичний максимум, пише у своєму блозі на "Новому часі" інвестиційний банкір Сергій Фурса. Більш того, додавши з початку року близько 18%, індекс S&P500 показав найкраще перше півріччя, починаючи з 1997-го. Цієї п’ятниці індекс відкриється на позначці в 2954 пункти, так високо, як ще ніколи не відкривався у своїй історії. Ринкам сподобався результат засідання ФРС, у словах яких спекулянти почули обіцянки знизити ставку вже наступного тижня. А значить, більше дешевих грошей, більше бонусів, більше шампанського.
Читайте також: "Газпром" позбавлений змоги розробляти найбільше газоконденсатне родовище у світі
А що на темному боці? А туди ніхто й не думає зазирати, крім, може, найпрозорливіших спекулянтів і керівників активами, які пережили не один цикл і бачили не один фестиваль ринкового божевілля у своєму житті. Ці люди, сховавшись від спеки в затишне крісло, поправляючи сиве волосся, можуть тихо сказати вам, що запізно вже бути биком і пора й честь знати. Чи означає це хоч щось? Зовсім ні, тим паче зазвичай після таких відчуттів проходить іще трохи часу, перш ніж пророкування збувається. А в такі моменти, як зараз, ринки радіють найменшим дрібницям, помічаючи, що по китайському державному телебаченню замість антиамериканського кіно стали показувати фільми, де американці друзі й товариші, а значить, два найголовніших товариша знову можуть домовитися, закінчивши ризикову торгову війну. А також вважають за краще ігнорувати грізні твіти президента Трампа в бік Ірану, навіть незважаючи на те, що в Перській затоці знову затівають щось недобре.
На цьому етапі циклу, коли інвестувати в розвиненому світі вже нікуди, інвестори та спекулянти починають любити Україну. І ми бачимо ознаки цієї любові й зараз, коли всі в Лондоні, або майже всі, налаштовані оптимістично. Порадував фінансистів і Конституційний Суд, який прийняв рішення не приймати рішення, залишивши в силі дострокові вибори. А це значить, вибори пройдуть швидко, буде сформовано новий уряд, орієнтований на президента, і всі в єдиному пориві виконають програму МВФ за чотири роки і 12 місяців. А співпраця з МВФ означатиме, що до кінця року уряд з легкістю зможе вийти на ринок і залучити необхідні для безболісного проходження року кілька мільярдів доларів. Втім, із таким настроєм на ринках Мінфін, схоже, міг би зробити це вже прямо зараз. Після розміщення минулого тижня покупки в українському суверенному сегменті тривають, папери додали на значні 2,5−3 пункту, а варранти вже перевалили за 70% від номіналу.
Читайте також: На зустрічі Зеленського з бізнесом пролунав дуже кепський сигнал
Позитивні новини приходять і з боку європейських торгових майданчиків, на яких торгують газом. Там ціна на головний український фетиш уже опустилася до $120 за тисячу кубометрів, змушуючи менеджерів "Газпрому" рвати на собі волосся. Схоже, ціна наблизилася до свого дна, адже нижня межа можливого падіння – це $110, після подолання якої американцям вже нецікаво тягти свій газ в Європу через півсвіту. Це радує, зокрема, й українську гривню, якій завжди краще в той момент, коли менеджерам "Газпрому" гірше. На цьому тижні, нехай і без активної участі іноземців на первинному аукціоні з розміщення ОВДП, Нацбанк зміг прикупити ще трохи доларів у свої резерви. Водночас НБУ зробив іще одну революцію, прибравши зобов’язання щодо продажу валютної виручки, продовживши йти шляхом валютної лібералізації.
Позитив на світових ринках дивним чином корелює з позитивом українських споживачів, які все ще скаржаться на "зубожіння", але при цьому все менш упевнено. Цього тижня зростання ВВП України за перший квартал було переглянуто з 2,2% до 2,5%, а номінальний ВВП узагалі продовжує показувати найвище зростання в Європі за рахунок зростання доходів, що триває. І споживчі настрої вийшли на максимальний рівень із 2014 року, та й у принципі вже недалекі від свого історичного максимуму. Якщо до цього додати, що ще і президент посилає послання, що на Заході, що всередині країни, від яких у бізнесу може трапитися інтелектуальний оргазм, то позитивна картина світу видається вже зовсім повною. І будь в Україні повноцінний ринок акцій, ми могли б будувати прогнози про те, коли він досягне історичних максимумів. Але ні, й цього тижня траплялися дні, коли на біржах не було зафіксовано жодної угоди. Мабуть, у всьому винна спека.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки