Морський лід, що оточує Антарктиду, почав стрімко танути − дослідження
Після десятиліть поступового зростання, антарктичний морський лід почав танути швидше, ніж в Арктиці. Про це стало відомо, після підбиття підсумків 40-річного спостереження за льодовиками Антарктиди за допомогою супутника.
За словами Клер Паркінсон, старшої наукової співробітниці НАСА і авторки дослідження, морський лід має вирішальний вплив на клімат Землі. Його поверхня відбиває від 50% до 70% сонячного світла і спрямовує його назад у космос. Але коли морський лід тане, він перетворюється на темну поверхню океану, яка поглинає 90% сонячного світла. Чим більше світла поглинається, тим теплішими стають глобальні системи, пише CNN.
Морський лід, що оточує Антарктиду, давно цікавив науковців. На відміну від Арктики, де лід Північного Льодовитого океану постійно танув протягом останніх десятиліть, кількість морського льоду Антарктики навпаки − збільшувалася.
Читайте також: Знімок собак, що біжать по воді, показав масштаби наслідків глобального потепління у Гренландії
Критики теорії глобального потепління часто послуговувалися цим фактом, для того щоб заперечувати загрозу від кліматичних змін. Але нові супутникові дані показують, що середньорічна протяжність морського льоду в Антарктиді збільшувалася до 2014 року, коли вона досягла рекордно високого рівня. Після цього кількість льоду в океані почала стрімко знижуватися і досягла рекордно низького рівня у 2017 році.
За словами науковців, поки рано визначати, що саме спричинило тенденцію до зміни, адже від самого початку їм було не відомо що саме спричиняє зростання кількості льодовиків Антарктики. Як зазначили в НАСА, значною мірою тамтешній лід захищений від атмосферного потепління західними вітрами, які оточують континент. Втім кліматичні зміни могли вплинути на ці вітри.
Зростання антарктичного морського льоду за останні кілька десятиліть було полегшенням, оскільки він компенсував деякі з втрат в Арктиці, кажуть дослідники.
Читайте також: Нью-Йорк чи Париж: Greenpeace випустив серію принтів-загадок про проблему забрудненого повітря. ФОТО
"Тепер, коли морський лід тане в обох півкулях, ми маємо бути стурбовані температурою нашої планети, оскільки це означає, що менше сонячного тепла відбивається назад у космос", − заявили в Центрі полярних спостережень і моделювання в Університеті Лідса.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки