MENU

Юрист розповіла про справжні ризики законопроекту "Про протидію лихослів'ю"

652 1

Законопроект пропонує наступне визначення лихослів'я:

"Нецензурна лайка (лихослів’я) – ненормативна (неприпустима) лайка (лексика), перелік слів та виразів якої затверджується Кабінетом Міністрів України".

Які ризики спіткають КМУ в процесі затвердження переліку нецензурних слів:

1. Вони можуть визначати і заборонити лайливі слова українською мовою. Натомість що робити з лайкою іноземними мовами – російською, англійською. Чи слова fuck або son of a bitch теж КМУ внесе в свій список?

2. Припустимо, що перелік матюків створять, а як вони його оприлюднять, якщо це заборонені слова?

3. Ще один ризик – слова замінники. Що робити з ними? Скажімо, якщо слово, яке означає чоловічий статевий орган, замінити в лайці на стебло, морквина, банан. Форму заборонити можна, але чи можна заборонити суть, яка все одно буде передана. Крім того, у відповідь на заборону, 100% з'являться нові замінники не менш лайливі за старі. Чи встигатиме КМУ поповнювати список і чи не пертвориться він на заборонене багатотомне видання?

Читайте також: "Прорвали слабку дамбу здорового глузду". В соцмережах висміяли законопроект Богомолець про лихослів'я

Цікавою, але теж ризикованою видається наступна пропозиція законопроекту:

"Термін "лихослів’я (нецензурна лайка)" розповсюджується на випадки заміни однієї будь-якої літери у словах та виразах ненормативної лайки згідно переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України".

Тобто, ось так "пи*діти" – хочуть заборонити,

а ось так "пиз**ти" – дозволять. 

Тільки не переплутайте.

Ще одна цікава новація законопроекту – збільшити штраф за "Дрібне хуліганстство" (нецензурна лайка в громадському місці), вчинене публічною особою.

1) Яка особа вважатиметься "публічною" в цій ситуації? Скільки в неї повинно бути лайків, постів, підписників або ефірів на ТВ? Такий термін в законі – це корупційна складова, бо його можна тлумачити та визначати як завгодно.

Читайте також: Догнати, перегнати і ще раз догнати: цензура Радянської України

p.s. Цілий день намагаюсь пригадати випадки з лайкою в ЗМІ або у публічних виступах, але так і не пригадала. Бо наші ЗМІ давно контролюються в цьому плані.

p.s.Ніколи в житті не послуговувалась нецензурною лайкою, тому жодного обмеження не відчую, якщо що. Але за процесом створення списку матюків з цікавістю спостерігатиму як юрист.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Анна МАЛЯР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини