MENU

Їжа майбутнього: у Фінляндії навчилися виробляти їжу з вуглекислого газу

940 0

Їжа майбутнього

Продуктовий стартап Solar Foods з Фінляндії планує за два роки випустити на ринок своє інноваційне борошно. Його головна особливість – у процесі виробництва. Борошно створюється з повітря, електроенергії та води.

Компанія, заснована в Гельсінкі, працює за підтримки дослідницького центру технічних досліджень Фінляндії і Лаппеенрантського технологічного університету. До кінця цього року Solar Foods планує подати заявку до ЄС на отримання нової ліцензії на харчування. Після цього компанія планує почати процес виробництва борошна, аби 2021 року продукт потрапив на полиці супермаркетів, пише The Guardian.

Порошок Solein виробляється в процесі, схожому на пивоваріння. Живі мікроби вводяться в рідину і живляться двоокисом вуглецю та водневими бульбашками. Останні вивільняються з води через застосування електроенергії. Мікроби створюють білок, який потім сушать. З нього й роблять борошноподібний порошок.

Читайте також: Чарівна пігулка. Як біохакери намагаються "зламати" таємницю життя?

Пасі Вайнікка, головний виконавчий директор технологічного стартапу, заявив, що це абсолютно новий вид їжі, новий вид білка, який відрізняється від усіх продуктів харчування. Він не потребує жодних продуктів сільського господарства або аквакультур.

Читайте також: Вчені повністю видалили ВІЛ з ДНК мишей, це перший крок до лікування людей

Solar Foods також співпрацює з Європейським космічним агентством. Планують надати електричне борошно та метод його виробництва космонавтам і волонтерам під час майбутньої місії на Марс.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Inspired


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини