MENU

Скасування ліміту може сприяти збільшенню прямих іноземних інвестицій – голова Ради НБУ

450 0

Голова Ради Національного банку України, колишній міністр економіки України Богдан Данилишин прокоментував скасування ліміту, яким обмежувалися перерахування за кордон

Рішення Національного банку щодо скасування ліміту, яким обмежувалися перерахування дивідендів за кордон або на рахунки нерезидентів в Україні, проводиться в рамках системного курсу на валютну лібералізацію.

Читайте також: Гривня зміцнюється: чому та що буде далі

Спочатку слід нагадати, що у травні 2019 року в рамках Дорожньої карти валютної лібералізації був значно підвищений ліміт на перерахування дивідендів за кордон із 7 до 12 млн євро на місяць. З учорашнього дня, 11 липня, цей ліміт взагалі скасовано.

Цей захід сприятиме покращання інвестиційного клімату в Україні, тому що іноземні інвестори будуть цілком певними, що зможуть без проблем перераховувати дивіденди за кордон. Вважаю, скасування ліміту може сприяти збільшенню прямих іноземних інвестицій в Україну.

​Щодо впливу цього рішення на відтік валюти та майбутню курсову динаміку, вважаю, що не має причин турбуватися.

Читайте також: Втримати макроекономічну стабільність і пришвидшити ріст економіки: як цього досягти

По-перше, купівля валюти на потреби репатріації дивідендів за розрахунками НБУ складає 4% від сумарного попиту на іноземну валюту з боку клієнтів банків.

По-друге, міжнародні резерви НБУ станом на 1 липня склали 20,6 млрд долл., тобто є всі можливості для згладжування додаткового попиту, якщо він буде. 

По-третє – за перше півріччя поточного року перерахування дивідендів за кордон (1,27 млрд. долл) було на 20% нижче, ніж за аналогічний період торік. А за рахунок купівлі валюти на міжбанківському ринку за перше півріччя цього року було перераховано дивідендів в обсязі 1,07 млрд. долл, що на 14% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини