MENU

20 мільйонів дітей у світі не отримали важливих щеплень. Україна лідирує по кору – ВООЗ

274 0

Щеплення

Досягти високого рівня вакцинації залишається проблемою для багатьох країн світу. Кожна десята дитина у 2018 році не отримала життєво-важливих щеплень від кору, дифтерії та правця. Про це говорять останні дані ВООЗ та ЮНІСЕФ.

Починаючи з 2010 року охоплення вакцинацією (трьома дозами щеплень від дифтерії, правця і кашлюку (АКДП) та однією дозою щеплення від кору) зупинилося на рівні 86%. Хоча це доволі високий показник, цього недостатньо для запобігання спалахам, пише УП. Життя.

Для того, щоб захистити людей від захворювань, необхідно досягти 95%-го показника охоплення щепленнями на глобальному рівні. Спалахи кору сигналізують про серйозні прогалини в охопленні вакцинацією. Часто ці прогалини тривали протягом багатьох років.

Читайте також: Це може врятувати життя: які вакцини потрібні дорослим

Україна – на першому місці серед країн з найбільшою поширеністю випадків захворювання на кір у 2018 році. Хоча нам зараз вдалося досягти понад 90%-го рівня охоплення малюків вакцинацією від кору, впродовж багатьох років рівень імунізації був дуже низьким. Відтак, велика кількість дітей старшого віку та дорослих ризикують захворіти. На другому місці по кору – Демократична республіка Конго. На третьому – Мадагаскар.

"Вакцини – один з найважливіших засобів запобігти спалахам та зберегти світ здоровим, – зазначив Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я доктор Тедрос Адханом Гебреєсус. – Хоча нині більшість дітей у світі вакциновані, залишається ще дуже багато тих, хто не отримав щеплення. Найчастіше щеплення не мають діти з груп підвищеного ризику – з найбідніших, найбільш маргіналізованих категорій населення, хто постраждав від конфлікту чи змушений був залишити свій дім"

Вперше було також зібрано дані про рівень охоплення вакциною проти вірусу папіломи людини (ВПЛ), яка захищає дівчат від розвитку раку шийки матки у дорослому віці.

Читайте також: Минздрав Германии предлагает штрафовать родителей непривитых детей

90 країн, в яких проживає третина всіх дівчат світу, включили вакцину проти ВПЛ у свої національні календарі щеплень починаючи з 2018 року. Проте лише 13 з них є країнами з низьким рівнем доходу.

Відтак, у тих країнах, де дівчата мають найвищий ризик постраждати від жахливих наслідків раку шийки матки, доступ до вакцин також є найгіршим.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

УП. Життя


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини