У Мінську домовилися припинити вогонь із 21 липня
Речниця представника України на Мінських переговорах Леоніда Кучми Дарка Оліфер повідомила, що що учасники Тристоронньої контактної групи домовилися про припинення вогню з 21 липня, доступ СММ ОБСЄ до всієї території України та деполітизацію окупованого Донбасу
Тристороння контактна група, за участі представників ОРДЛО, визнаючи позитивний вплив практики підтвердження відданості режиму припинення вогню, зазначаючи важливість забезпечення миру та спокою для населення, а також виходячи з раніше досягнутих угод та зобов'язань сторін:
Читайте також: Гасло миру в нинішній Україні є зрадою – Макаров
– підтверджує свою повну відданість всеосяжну, сталому та безстроковому припиненню вогню, з опівночі 21 липня 2019 року за київським часом;
– повторно заявляють про свою загальну і тверду відданість повному виконанню Мінських домовленостей;
– зобов'язуються забезпечити повний та безпечний доступ СММ ОБСЄ по всій території України, згідно з її мандатом для моніторингу та верифікації, що проводяться нею, зокрема із застосуванням її технічних засобів.
Завершено розведення сил та засобів в районі Станиці Луганської. Домовлено, що найближчим часом відбудеться одночасний, синхронний демонтаж фортифікаційних споруд, який розпочнеться зі знесення споруди НЗФ ОРЛО на мосту, а також відбудеться деполітизація – будуть прибрані символи квазіугруповань. Українська сторона в найкоротші строки готова забезпечити свою частину ремонту мосту.
Читайте також: Держзрада і заклик до теракту: ГПУ порушила кримінальні справи проти Кучми
У гуманітарній підгрупі підтверджено місцезнаходження 69 наших громадян, яких ми прагнемо звільнити. У закладах української пенітенціарної системи перебуває 208 осіб, яких запитує протилежна сторона. Домовилися в найстисліші терміни провести роботу в двох паралельних напрямках: юридична очистка й підготовка до взаємного звільнення підтверджених осіб і подальше підтвердження утримуваних осіб.
У соціально-економічній підгрупі працюють над забезпеченням безперебійного енерго- та водопостачання, яких потребують мирні жителі по обидва боки лінії зіткнення – ці питання так само потребують вирішення безпекових питань.
Є позитивні зрушення у забезпеченні сталого мобільного зв'язку на всій території Донбасу.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки