MENU

Доній: Фінансування партій за німецькою схемою в умовах України передчасне, ба більше – зло

615 0

Фінансування партій за німецькою схемою в умовах України передчасне, ба більше – зло

Щодо фінансування партій з держбюджету, тобто з наших з Вами кишень, пані та панове.

Зараз частина громадськості збудилася, що, бачте, як же так, ми всі фінансуватимемо партію Шарія, а ми – проти. А партію Гройсмана Ви не проти фінансувати? А партію Порошенка? А партію Медведчука?

Проти-не проти, а тепер будете фінансувати. Вірніше, Вас навіть не питатимуть, а фінансуватимуть Вашими грішми, які з Ваших податків осіли у держбюжеті.

А тепер з рубрики "а я ж казав!".

Так от, кілька років тому на одному з телеефірів я зійшовся у жорсткій дискусії з Сергієм Лещенком. Лещенко тоді був народним депутатом, входив до неформальної групи "єврооптимістів" і був одним з лобістів цього закону про держфінансування партій.

Мою позицію щодо депутатів у ВР Ви знаєте, пані і панове: депутати – це цуцики у своїй масі, які не мають власної думки, і голосують за те, що їм спустили згори.

Читайте також: Стислі підсумки парламентських виборів: на що слід звернути увагу

Щоправда, є винятки – кілька депутатів, які щось думають. Питання в тому, чи думають вони в правильному напрямку...

Так от, кілька років тому я попереджав, що фінансування партій за німецькою схемою в умовах України передчасне, ба більше – зло. Бо в Україні треба посилювати політичну конкуренцію, а не цементувати чинний політикум, вибиваючи для нього преференції. Фінансування партій-преференції для чинного політикуму. І ці партії 5 років отримуватимуть наші з Вами гроші. За цей час рейтинг цих партій може бути в рази меншим. Приклад – "Народний фронт". На минулих виборах він отримав 205. Тож його фінансування навіть не як у партії Шарія зараз в 20 мільйонів, а в 200 мільйонів. І що? А те, що рейтинг "Народного фронту" скотився до 1%, а наші з Вами гроші їм платили з бюджету справно.

Не гроші платити партіям треба, а:

а) збільшувати добробут населення (зарплати і пенсії), і нехай виборці самі вирішують, на що витрачати ці гроші. Може на ліки. 

Читайте також: Масштаби оновлення парламенту вражають. 75% будуть новими депутатами – політолог

б) Ви скажете, так участь у виборах – це ж шалені гроші, треба, щоб політики їх отримували не від олігархів. І Ви будете праві. Тільки для цього не збільшувати потрібно кількість грошей на виборах, а навпаки – зменшувати!!! Потрібно ставити найвищу планку для внесків на вибори, наприклад, не більше еквівалента 1 тисячі євро, і обов'язково публікувати всі витрати на виборах до дріб'язку партій і кандидатів. Та це вже окрема тема для розмови.

Про це я казав кілька років тому. Слухати не хотіли. Ані депутати, ані суспільство. Тепер прокинулися... Слухати слід вчитися вчасно. І обирати слід вчитися.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олександр ДОНІЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини