MENU

Три точки зору громадянського суспільства стосовно Зеленського

999 1

Українці Зеленський громадянське суспільство

А тепер про важливе.

У тій частині громадянського суспільства, що критично ставиться до президента Зеленського, існують три різні точки зору стовсовно нього.

Читайте также: Портников: Українці проголосували не за "Слугу народу", а за персональну відповідальність однієї людини

Перша точка зору полягає в тому, що президент Зеленський та його молода команда із позицій контенту, наповнення є порожніми. Отже, хто туди вкладе сенси, візії, програми, стратегії, той і молодець. Із цієї точки зору важливо першим добігти до вух президента, щоб випередити носіїв антиукраїнської, антиліберальної, антидемократичної позицій. Цю позицію яскраво висловили у своїх статтях декілька провідних українських журналістів.

Друга точка зору полягає в тому, що президент Зеленський і його строката команда мають власну візію, і вона в цілому непогана, але з огляду на необхідність залучати різноманітний електорат (зокрема проросійський і лівий) сильно розмазана. Згідно із цією думкою, важливо окреслити для президента і його команди червоні лінії, а потім регулярно й негайно бити по руках у разі їх перетинання, не забуваючи хвалити за кроки у правильному напрямку. Цього погляду дотримується широка коаліція громадських організацій, відома під назвою "червоні лінії".

Читайте також: Зеленський тепер може все: єдине, що вселяє надію – наша бідність

Третя точка зору полягає в тому, що президент і його команда не мають ані візії, ані інтерфейсу для контактів із громадянським суспільством, та й загалом із будь-якою експертизою. За цією позицією немає сенсу щось пояснювати чи критикувати, хвалити чи радити – воно все одно не буде почуте. Поведінка президента та його команди може бути скоригована лише внаслідок їхнього жорсткого зіткнення з реальністю, і завдання громадянського суспільства полягає в тому, аби бути готовим "підкласти руки" в той час, коли все валитиметься.

Кожна із цих точок зору має аргументи за і проти. На мій погляд, ми не можемо сьогодні щось із певністю стверджувати. Можливо, все вирішиться в найближчі два місяці. Можливо, все вже вирішилося, але ми цього ще не знаємо.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Валерій ПЕКАР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини