MENU

Шкрум про вибори: Нас накрила не хвиля, а справжнє цунамі

1390 0

Післявиборче

Вперше в житті відчуваю себе не просто вже «старим політиком», а реально динозавром. 

Нас накрила не хвиля, а справжнє цунамі, яке змило все на своєму шляху: і гарне і погане, і цінне, і беззмістовне.

Змило тих, хто вічність засівав свій округ гречкою і «тримав» його й передавав «у спадок» своїм синам та друзям, і змило тих, хто був не просто достойним представляти інтереси громадян, а хто вже не раз показав супер ефективність у роботі, хто був принциповим та не потрапив ні в один моральний капкан, хто боровся кожен день не за себе, а за справедливість. 

Це великий потоп та перерозподіл країни, і, мабуть, цього і хотіли громадяни. 

Зараз, на якусь хвилину, після потопу, обезцінюється все: досвід, гарний чи поганий, не важливо; освіта; експертиза; вміння; важка робота роками; принципи та ідеї – все тимчасово зникає у пісок. 

І сьогодні мені дуже страшно, що, опинившись на березі серед уламків дошок, відкривши очі, я бачу дуже мало друзів поруч та мало професійних людей, які своїм життям і щоденним вибором останніми роками довели, що країна і інтереси громадян для них вище своїх інтересів та своїх статків, інколи важливіше себе самого та своєї родини. 

Читайте також: Одновременные местные досрочные выборы не имеют юридического обоснования – политолог

Такий людей залишилась горстка. 

Можливо, вони є ще десь за деревами, можливо, вони ще підпливавають, можливо підпливуть за місяць-другий і будуть разом допомагати нам розчищати пляж та будувати не на піску, а на твердій землі фундамент... Так, можливо, іх набагато більше, ніж я бачу зараз, озираючись по сторонам... і їм лише треба проявити себе, свою стійкість і свій характер та свої цінності, і свої знання. 

І я дуже на це сподіваюсь. 

І дуже бажаю удачі новим політичним силам та новим людям у політиці. Бажаю сил, бажаю визначити для себе одразу червоні лінії та закріпити свій моральний компас на стіні за склом, бажаю бажання вчитися кожного дня, не покладаючи рук,  дивитися на речі з різних сторін, вміти дослухатися та вміти сумніватися у своїй думці, але не у своїх принципах, бажаю пам’ятати, завдяки кому ви тут, у політиці, та що від вас очікують.

Бо люди обирали вас (та і нас теж) з останньої вже надії, і останнього натхнення. 

Ні, вони голосували не по приколу, як кажуть зараз. І вони голосували не за вас, сподіваюсь, ви це розумієте. Вам ще треба заслужити іх підтримку. 

Вони голосували з глибокої огиди і глибокого розчарування через те, що трапилося з країною, вони голосували з протесту проти корупції, проти лицемірства, проти брехні, проти старих правил, які працювали чверть століття і цементували несправедливість. 

Вони голосували проти того, що іх щоденно, кожен день – змушували боятися – чи то Путіна, чи то зради, чи то якогось внутрішнього ворога, чи то своїх бажань швидких змін. Не боїшся – то ти зрадник, а хлопці на фронті за що гинуть? Не хочеш підтримувати єдиного царя? То ти рука Кремля!

Читайте також: Представители команды Зеленского чувствуют, что с управляемостью фракции "СН" могут быть проблемы – Яхно

...І всі ці емоції, весь цей страх, сором, розчарування, злість, все це вилилось у цунамі, український потом, зачищення еліти та зачищення ворогів, і зачищення досвіду. Для когось – електоральний Майдан, для когось – біль, для когось – щастя. 

Країну досі штормить, я відчуваю це шкірою, країна хоче викинути все, викинути всіх, просто перегорнути сторінку історії, просто змінити дошку. 

Ці емоції ще гуляють морем, і  вони не підуть у пісок, поки не отримають сатисфакції – за образи, за бідність, страшну бідність у родинах в українських селах і у маленьких містах, за страх за майбутнє, за несправедливість, за все.

Емоції ці нікуди не зникнуть, поки не буде змін, результатів, не вдаваних, а справжніх економічних перемог. І я дуже бажаю вам цих результатів і перемог, шановні колеги! 

І буду допомагати всим, чим зможу, якщо наші знання та наша допомога буде вам потрібна. 

Бо це – моя країна, я буду жити тут, і мрію, щоб мої діти колись теж хотіли тут жити. І ще більше мрію, щоб нам усім вдалося, і щоб українці – стали нацією щасливих людей...

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Альона ШКРУМ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини