MENU

Дослідник з Японії отримав дозвіл на схрещення ембріону людини й тварини

836 0

Схрешення ембріону людини й тварини

Японський дослідник Хіроміцу Накауті отримав дозвіл на вирощення ембріонів тварин, які містять людські клітини. До березня 2019 року діяла часткова заборона на подібні експерименти.

Про це повідомляє Громадське з посиланням на National Post.

Професор Інституту медичних наук Токійського університету та кафедри генетики Стенфордського університету Накауті отримав дозвіл від комітету вчених, що працюють для японського уряду, і планує вирощувати людські клітини в ембріонах мишей і щурів, а потім трансплантувати ці ембріони в сурогатних тварин для подальшого спостереження.

Кінцевою метою Накауті є вирощення тварин з органами з людських клітин, які врешті можна буде пересадити людям. Таким чином, у перспективі можна буде вирощувати тканини, органи, а можливо і цілі системи органів для трансплантації.

Читайте також: Вчені створили лінзу, яка може змінювати масштаб та фокусуватися на віддаленому предметі

"Потрібно діяти поетапно і обережно, що дозволить вести діалог зі скептично налаштованою громадськістю, яка відчуває тривогу і занепокоєння", – каже Тецуя Ісіі, колега Накауті науковий співробітник Університету Хоккайдо в Саппоро (Японія). 

Деякі експерти у сфері біоетики стурбовані тим, що людські клітини можуть вийти за межі розвитку цільового органу, переміститися в мозок тварини, яка розвивається, і потенційно вплинути на його центральну нервову систему. Але ці проблеми враховували при розробці експерименту.

Спроби створення подібних ембріонів були й раніше, але заборона обмежувала "термінів життя ембріонів". Вченим було дозволено створювати гібридні види, але не доводити їх до моменту народження. Але Накауті дозволили піти далі.

Читайте також: Китайські вчені знищили найнебезпечнішого в світі комара, який розносив інфекційні захворювання

Дослідник каже, що планує діяти повільно і не буде намагатися відразу домагатися народження гібридних тварин. Спочатку він планує вирощувати гібридні ембріони мишей до терміну в 14,5 днів, коли органи тварини вже сформуються. Такі ж експерименти дослідник проводитиме і на щурах, але їх гібриди будуть рости трохи довше – 15,5 днів. Пізніше Накауті планує подати заявку на отримання дозволу на вирощування гібридних ембріонів у свиней терміном до 70 днів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини