MENU

Вчені змогли розшифрувати думки людини в текст за допомогою соціальної мережі

638 0

Думки людини

Нейрофізіологи з Каліфорнійського університету у Сан-Франциско навчилися перекладати думки людини у текст в режимі реального часу. Дослідження спонсорувала компанія Facebook.

Пару тижнів тому Ілон Маск вперше публічно розповів про розробки своєї компанії Neuralink. Команда Маска збирається імплантувати в мозок паралізованих людей електронні пристрої, які дозволять їм керувати гаджетами.

Якщо вам здається, що нейрокомп’ютерний інтерфейс та об'єднання штучного інтелекту з мозком людини – це щось з ряду наукової фантастики, американським нейрофізіологам буде чим вас здивувати.

Читайте також: Імплант, що може захистити від ВІЛ – нова розробка вчених

Як пише The Guardian, вчені з Каліфорнійського університету у Сан-Франциско розшифрували в текстовому вигляді мовленнєві сигнали з людського мозку. Повідомляється, що це дослідження – перше у своєму роді, в межах якого у докторів вийшло зчитати наміри виголосити слово і перекласти його у текст в режимі реального часу.

Правда, поки нове програмне забезпечення може зчитувати лише певні речення. "Це перший раз, коли такий підхід використовується для визначення вимовлених слів і фраз. Важливо пам’ятати, що ми досягли цього, використовуючи доволі обмежений словниковий запас, але у майбутніх дослідженнях ми сподіваємося підвищити гнучкість і точність того, що ми можемо перекладати", – говорить один з авторів дослідження Девід Мозес.

Читайте також: Вчені створили лінзу, яка може змінювати масштаб та фокусуватися на віддаленому предметі

Головним інвестором експерименту виступила компанія Facebook. Вчені провели дослідження завдяки трьом пацієнтам з епілепсією, яким незабаром повинні провести нейрохірургію. Всі пацієнти не мають проблем з мовленням, але добровільно погодилися брати участь в експерименті.

Експерти фіксували уявні відповіді на прості запитання за допомогою електродів, які вживили у мозок піддослідних. Поки технологія дуже примітивна та її чекає багато доробок. Але, у перспективі, повноцінна система, яка зможе транскрибувати думки, вирішить проблеми комунікації у людей з проблемами мовного апарату.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

НВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини