MENU

Чи дійсно потрібна Україні тотальна децентралізація?

553 0

В українському політичному лексиконі одним з найпопулярніших в останні роки стало слово «децентралізація». Про неї говорять усі й на різних рівнях. І розглядають як панацею від різноманітних суспільних негараздів, вкладаючи в це поняття свій зміст. Але майже ніхто не ставить питання, чи дійсно потрібна Україні тотальна децентралізація?

Читайте також: Реванш відбувається в чотирьох сферах: як давати відсіч

І навряд чи хтось може назвати приклади, щоб держава, яка фактично веде війну і частина території якої окупована, здійснювала децентралізацію. Скоріш, навпаки. То яка ж модель взаємин центральної і місцевої влади потрібна Україні? А та, яка забезпечить баланс інтересів.

Тобто Україні непотрібні ні децентралізація, ні централізація, а збалансованість інтересів центральної та місцевої влади. І досягти його можна, забезпечивши реальне самоврядування на рівні територіальних громад найнижчого рівня, а також на рівні окремих міських поселень.

Читайте також: Наступна зупинка – місцеві вибори

Для вирішення насамперед соціально-економічних проблем. Категорично неприйнятним є так звана регіональна децентралізація, коли великі владні повноваження будуть надані вищі адміністративній ланці – регіонам. Чому? Бо це матиме не соціально-економічне значення, а політичне, започаткувавши «розповзання» держави, а згодом і федералізацію, бо такою є логіка геополітичних процесів. А ці тенденції несумісні з ідеєю цілісної соборної України.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Мирослав ДНІСТРЯНСКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини