MENU

Про цифрове волонтерство і розповсюдження українського радіо в світі

420 1

Українське радіо

Десь зо два тижні тому я бідкався, що не можу вже дивитись як за запитом "українське радіо" інтернет видає в основному несортоване сміття.

Написав великий пост про те, як можна покращити ситуацію, і що для цього потрібно, попросив його поширити. Ніхто із серйозних дядів і тьотів із профільної цифрової сфери на нього так і не відгукнувся, а як же: мабуть, я був занадто зромантизований своєю тягою до радіо, думав за чиєїсь технічної підтримки зробити щось на кшталт українського радіохабу, де всі українські прямі інтернет-трансляції всіх українських радіостанцій (або радіостанцій з українською мовою) були б доступні з одного місця і швидко надавали чітку уяву про цей не маленький медіа-ландшафт, творили добро і насаджували світову справедливість в умовах тотальної російської антиукраїнської пропаганди.

Допоміг випадок, а може, я собі, а тепер – і людям, а може, і самим радіостанціям. Але спочатку – трохи передісторії. Є такий всесвітній виробник чипів для цифрової апаратури, який, у свою чергу устатковує свою продукцією інші hi-end фірми пов'язані з цифровим споживанням радіо: Sangean, Roberts та багато інших, а також пропонує рішення для розумних будинків та "інтернету речей".

Не скажу, що їх рішення прямо ідеальні, але може то просто я занадто прискіпливий та вибагливий, і вже занадто хочу як найшвидше наблизити світле цифрове майбутнє.

Читайте також: Нацрада продовжила "АрміїFM" ліцензію на мовлення у Лисичанську та Авдіївці

Ну наприклад апаратура на їх чипах досі не розпізнає кирилицю, і я 5 (!) років безрезультатно компостував їм цим мозок, пишучи листи в техпідтримку... той-таки... а три місяці тому у них взагалі стався нечуваний фейспалм й факап світового масштабу як для серйозного виробника: навернулася база даних онлайн-радіостанцій, з якою синхронізувались інтернет радіоприймачі, не вся і не повністю, але по всьому світу злетіли всі "фаворіти", ті радіостанції, котрі юзери, сидячі у себе на кухні в гарному гуморі, роками додавали в теку "улюблене", і всіляко пильнували.

Після такого скандалю і матюків на форумах і в пресі, портал фаворитів було перезапущено 5 серпня цього року, і їх техпідтримка вже прийняла під 200 моїх правок: власне це прямі лінки на трансляції українських, і пов'язаних з Україною, радіостанцій. Перші 10 з них були опубліковані в цій світовій базі синхронізації вже сьогодні, серед них: волонтерські радіостанції Тризуб ФМ і Вільне Радіо, українські релігійні та освітні радіостанції, які вже можна слухати, а скоро й у всіх "розумних будинках по всьому світу.

Читайте также: Пусть жители соседней империи привыкают к мове – Касьянов

Р.S. Так я в курсі, що в Україні вимкнули радіопередавачі для середніх хвиль, і тепер на 60% території в селах не чують навіть UA:Українське радіо і UA:Промінь, зате там "шурує" Радио России через передавач у Придністров'ї, такіє дєла.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Роман ДЗЮБА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини