MENU

Буквально за тиждень вартість будівництва підстанції "Кремінська" на Луганщині із 2 млрд грн зменшилася до 1,3 млрд грн

1655 0

13 серпня 2019 року на пресконференції в Києві операційний директор "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив про те, що НЕК "Укренерго" завершить будівництво підстанції (ПС) 500/220 кВ "Кремінська" (Кремінна, Луганської обл.) до кінця травня 2020 року. За словами Кудрицького, будівництво станції було розпочато в 2017 році. Завершення будівництва було заплановано на грудень 2018 року, але через процес узгодження в Кабміні терміни зрушилися.

Декілька слів щодо зрушення термінів будівництва ПС і процесу узгодження в Кабміні.

Як повідомлялося раніше, у вересні 2015 року в. о. директора "Укренерго" Юрій Касич озвучив вартість цього проекту – 500 млн гривень. "Вартість цього проекту – 500 млн грн, строк реалізації, якщо не буде організаційних та земельних затримок, – 9–12 місяців", – поділився тоді планами Касич.

Прикметно, що за оцінками голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації п. Туки “вартість будівництва коштуватиме біля 10-12 мільйонів доларів на протязі 2-3 років. Звісно, це чималі кошти, але ж ніяк не 500 мільйонів гривень. До того ж, ведуться переговори з власниками великих промислових підприємств щодо співфінансування будівництва, бо вони не менше мешканців зацікавлені в цьому. Попередня згода досягнута”.

Подивимося курс валют НБУ станом на 28 вересня 2015 року. Офіційний курс гривні щодо іноземних валют, зокрема долара США. Долар США-2158.8351. Рахуємо – 260 млн гривень.

Але не так сталося, як гадалося: у квітні 2017 ТОВ "Київська енергетична будівельна компанія" (КЕБК, Івано-Франківськ) здобуло перемогу в тендері НЕК "Укренерго" на будівництво підстанції (ПС) "Кремінська" 500 кВ, запропонувавши виконати будівельні роботи за 1060,656 млн. гривень (без ПДВ).

Читайте також: Чи так необхідна підстанція вартістю майже 2 млрд гривень, яка має синхронізувати систему електропостачання півночі Донбасу?

Цікава арифметика. Спочатку вартість робіт мала коштувати державі 260 млн гривень, згодом – 500 млн гривень, а на завершення – 1060,656 млн гривень.

19 жовтня 2017 року на сайті НЕК "Укренерго" повідомляється, що відбулися громадські слухання щодо містобудівної документації Детального плану території, призначеної для будівництва ПС 500 кВ "Кремінська" із заходами ПЛ 500 кВ Донбаська-Донська та ПЛ 220 кВ "Кремінська-Ювілейна".

23 травня 2018 року Кабмін офіційно виділяє земельну ділянку під будівництво, а 26 вересня затверджує проект будівництва і виділення необхідних коштів в розмірі 1,677 млрд грн.

Утім, повернемося до пресконференції п. Кудрицького. За його інформацією, у зв'язку з тим, що Кабмін затримав затвердження проектно-фінансової документації та вирішення питань землеволодіння на 17 місяців, терміни будівництва підстанції "Кремінська" перенесені на 31 травня 2020 року.

Нагадаю, громадські слухання щодо містобудівної документації Детального плану території відбулися 19 жовтня 2017 року. А вже у травні 2018 року Кабмін приймає рішення про виділення земельної ділянки. ТЕО проекту та джерело фінансування (з тарифу НЕК "Укренерго") Кабмін схвалив ще 4 липня 2017 року.

Таким чином досить суперечливою видається теза Кудрицького щодо затримки будівництва ПС у зв'язку із бюрократичними перепонами. На тлі заяв операційного директора "Укренерго" цікавими є заяви ще одного чиновника, а саме директора Департаменту ЖКГ Луганської військово-цивільної адміністрації. 6 серпня поточного року на брифінгу для ЗМІ Віталій Сурай повідомив, що реалізація проекту коштуватиме приблизно 2 мільярди гривень. "До речі, вже закуплено 99 % сучасного обладнання, роботи виконані на 70 %. Термін завершення усіх робіт – травень 2020 року", – заявив він.

Читайте також: Гібридна війна і гібридна ціна, або Чому навколо Кремінської ЛЕП точаться дивні речі

До закупівлі сучасного обладнання ми ще повернемося. Це окрема тема. Вражає сума реалізації проекту – 2 млрд гривень... Нагадаю, починали з 10–12 мільйонів доларів й успішних перемовин із власниками великих промислових підприємств щодо співфінансування цього будівництва.

Сума у 2 млрд гривень таки вразила. На сайтах informator.news, enigma.ua та blogs.korrespondent.net та ютуб-каналі "ВБТ" виходить моя стаття "Гібридна війна і гібридна ціна, або Чому навколо Кремінської ЛЕП точаться дивні речі". У статті я піднімаю питання щодо доцільності витрачання державних коштів на будівництво ПС 500 кВ "Кремінська". Крім того, піднімається питання щодо призначення на посаду голови Луганської ОВЦА В. М. Комарницького, людини із, скажімо так, небездоганним бекґраундом. "Можливо слід очікувати, що при новому голові Луганської військово-цивільної адміністрації Комарницькому вартість підстанції виросте ще на півмільярда, або й більше?" – констатував я.

За дивним збігом обставин саме ці сайти були заблоковані на підставі рішення скандального судді Печерського районного суду Києва Сергія Вовка, а на YouTube зникає канал "ВБТ".

Після появи цих публікацій 13 серпня на вже згаданій прес-конференції операційний директор "Укренерго" Володимир Кудрицький заявляє, що вартість будівництва ПС буде становити 1,3 млрд. гривень, при затвердженому Кабміном граничному кошторисі 1,7 млрд гривень.

Таким чином, буквально за тиждень реалізація проекту будівництва підстанції із 2 мільярдів гривень знизилася в рази і становитиме 1,3 млрд. гривень.

Звертаюся до президента України Володимира Зеленського з проханням взяти під свій контроль питання виділення бюджетних коштів на будівництво підстанції (ПС) 500/220 кВ "Кремінська" (Кремінна, Луганської обл.).

Справедливість є, за неї варто боротися!

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Дмитро СНЄГИРЬОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини