MENU

Віджили своє. В Україні 65% ліфтів у будинках експлуатуються понад 25 років

1102 0

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства повідомило, що 65,5% ліфтів у житлових будинках експлуатуються вже більше 25 років.

Про це йдеться в публікації міністерства.

У Мінрегіоні додали, що наразі працюють над розробкою алгоритму взаємовідносин між управителями багатоквартирних будинків та компаніями, що обслуговують ліфти.

Зазначену інформацію озвучила заступник директора Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіону Світлана Старцева за результатами наради з питань утримання та обслуговування, модернізації та заміни ліфтового господарства багатоквартирних будинків.

За її словами, в Україні налічується понад 27 тисяч багатоповерхівок, які мають ліфти. І для якісного утримання ліфтового господарства багатоповерхівок потрібно визначити чіткі взаємовідносини між управителем та обслуговуючою компанією, зокрема розмежування їх відповідальності за експлуатацію ліфтів.

Світлана Старцева зазначила, що такий алгоритм допоможе як співвласникам, так і управителям у вирішенні питань своєчасного технічного обслуговування ліфтового господарства, а також зменшить тиск з боку деяких наглядових організацій.

«Управитель повинен мати певний перелік документів, укласти відповідний договір з обслуговуючою компанією, що має дозволи на експлуатацію ліфтів. І треба чітко визначити: хто наглядає, які дозволи та документи повинні бути, чи повинні отримувати черговий дозвіл на експлуатацію ліфтів, якщо змінився управитель тощо», — наголосила вона.

“На сьогодні в Україні налічується понад 86 тис. ліфтів, з яких 55 тис. експлуатуються понад 25 років. Близько 1,5% від загальної кількості ліфтів – непрацюючі”, – повідомили у Мінрегіоні.

Всього в країні налічується близько 27 тис. багатоквартирних будинків, в яких є ліфти.

Найбільше ліфтів, які використовують понад 25 років, у Луганській (98%), Херсонській (95%) і Кіровоградській (88%) областях. У Києві таких ліфтів 46% від загальної кількості.

Нагадаємо, що відповідно до Положення про систему технічного обслуговування та ремонту ліфтів в Україні (затвердженого Державним комітетом будівництва, архітектури та житлової політики України від 10.04.2000 р. N 73) строк дієздатності ліфта визначається в 25 років за умов, що його експлуатація і технічне обслуговування відповідає вимогам нормативних документів. Після 25 років експлуатації проводиться обстеження ліфта для визначення можливості його подальшої роботи.

Читайте також: Нова квартира, нові проблеми: як бути впевненим в легітимності угод щодо набуття права власності на нерухоме майно

Також відповідно до Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 р. N 687, експертне обстеження устатковання проводиться у разі закінчення граничного строку експлуатації.

Вказана проблема є актуальною вже продовж тривалого часу. Наприклад, з метою належної роботи ліфтового господарства та забезпечення надійної і безпечної експлуатації ліфтів у житловому фонді всіх форм власності Кабінет Міністрів України ще 12 травня 2003 року видав окреме доручення № 20758 та зобов’язав місцеві органи влади щорічно передбачати в місцевих бюджетах кошти на модернізацію, ремонт та заміну ліфтів та розробляти і затверджувати регіональні програми модернізації, ремонту та заміни ліфтів.

Читайте також: Як не стати жертвою недобросовісних забудовників

Слід зауважити, що голова СВЖУ Олексій Кучеренко неодноразово порушував питання відповідальності за безпеку людей у багатоквартирних будинках:

 

Також раніше Мінрегіон повідомив, що розглядає можливість обов’язкового проектування ліфтів у житлових будинках від 4 поверхів, у той час як наразі у ДБН передбачене їх встановлення в будинках заввишки 5 і більше поверхів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

СВЖУ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини