MENU

Данилишин: Поки передчасно обговорювати "епоху слабкого долара"

2944 0

економіка США вже кілька років зростає високими темпами

На фоні укріплення курсу гривні зараз часто запитують про політику "слабкого долара", яку деколи проповідує президент США Д. Трамп.

Однак, я б не поспішав говорити про політику "слабкого долара", як про щось реально очікуване у доступному для огляду майбутньому. Навіть, незважаючи на те, що президент Д.Трамп зробив заяву про її бажаність. Світова валютна система – складний механізм з безліччю зворотних зв’язків. І навіть заяви президента США не особливо сильно на нього впливають. Це підтвердження незалежності грошово-кредитної політики.

Читайте також: Die Welt: Мир втягивается в золотую лихорадку

Різниця процентних ставок чітко свідчить про те, що немає передумов для ослаблення долара: 2-2,25% ставка ФРС і нульова процентна ставка ЄЦБ, та ще й з очікуванням її можливого зниження до "мінус 0,5%" у вересні.

Крім того, за останні 3 роки прямі і портфельні інвестиції в США від нерезидентів зберігаються на стабільному рівні, в той час, як в єврозону вони істотно скоротилися.

Нарешті, економіка США вже кілька років зростає високими темпами. Наприклад, в першому кварталі цього року – 3,2%, у другому кварталі – 2,1%. Економіка єврозони може лише позаздрити таким темпам зростання – 1,6% в першому кварталі і 1,1% у другому кварталі.

Особливо насторожує ситуація в "економічному локомотиві" ЄС – Німеччині. У другому кварталі німецький ВВП впав на 0,1%.

Читайте також: МВФ озвучил новый прогноз по курсу гривны к доллару на 6 лет

Як портфельні, так і інституційні інвестори вважають за краще вкладати кошти в країни з більш швидко зростаючою економікою. Саме такою є економіка США. Вкладення в економіку Штатів допускає підвищення попиту на американську валюту, що також не може працювати на ослаблення долара.

Тому думаю, що поки передчасно обговорювати "епоху слабкого долара".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Богдан ДАНИЛИШИН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини