MENU

Чи здасть Зеленський Байдена?

3645 4

Байден

Син колишнього віце-президента США Байдена має серйозний бізнес в Україні, в якому вбачають корупційну складову. Трамп зацікавлений у повній інформації про це, бо Байден-старший буде його головним конкурентом на президентських виборах наступного року.

Зеленський може потрапити в ту ж ситуацію, що й Порошенко, коли підтримав Клінтон, але президентом став Трамп. Це, звісно, відбилося не лише на особистісних стосунках, а й на українсько-американських взаєминах загалом. І хоча США допомагають Україні в протистоянні з Росією, все ж цей внесок міг би бути вагомішим.

На чиєму боці – Байдена чи Трампа – не був би Зеленський, це суттєво не вплине на ставлення США до України.Змінилася ситуація, коли США і Європа фактично опинилися заручниками Путіна в розв’язанні української проблеми. Крім того, і зараз, і потім система стримувань у США не дозволить майбутньому президентові діяти в залежності від того, як він ставиться до українського лідера. Якщо позитивно – це прискорить розвиток стосунків, негативно – ні, але не критично. І все ж взаємна симпатія на особистісному рівні як була, так і залишається не останньою річчю в політиці.

Читайте також: Трампу нужно растоптать рейтинг Байдена и он в этом хочет использовать Украину и Зеленского

Схоже, Зеленський намагатиметься бути рівновіддаленим від Трампа і Байдена, хоча кожний може вилумачити його позицію по-різному. З одного боку, український порезидент робитиме все можливе й неможливе, щоби потрапити у Білий дім з офіційним візитом у США, навіть якщо не буде підписано необхідних Україні угод, бо мова йде насамперед про задоволення власних амбіцій Зеленського. З іншого боку, розслідування справи сина Байдена з ймовірною корупційною складовою в його діях Зеленський перекладе на плечі нового Генерального прокурора. В залежності від ситуації, Трамп отримає всю інформацію, щоби збити відсотки Байдена у президентській гонці, або частину інформації, коли стануть зрозумілими коливання Зеленського, або нічого не матиме, якщо український президент зробить ставку на Байдена.

Звісно, нам би хотілося, щоби Зеленський діяв по закону і не надавав переваги жодному претендентові. Але в політиці так не буває. Стратегічне й тактичне переплітаються, не даючи можливим зробити правильний прогноз. На що вже досвідченим політиком був Порошенко, а й той допустив помилку, поставивши на Клінтон, а не на Трампа.

Стратегічно Україні потрібна перемога Байдена. Він уже показав свою прихильність Україні. Якщо Байден стане президентом, Росія вже не зможе так зухвало поступати з нами, як робить це зараз, коли США керує Трамп. Схоже, йому вдалось уникнути імпічменту, але він все ще знаходиться на гачку Путіна, в якого достатньо компромату на Трампа, якби той захотів діяти на свій розсуд і на шкоду Росії. Та ж система стримувань, коли американський президент не може зробити всього, що забажає Путін, гасить російські апетити, але вже проговорено Трампом бажання США зняти санкції й долучити Росію до вісімки світових держав-лідерів.

Тактично Зеленському потрібне прихильне ставлення Трампа до України, бо український президент ще до виборів у США хоче завершити війну на Донбасі. Це не зовсім те, за що виступав Порошенко, а, точніше, це зовсім не те, але у Зеленського своє бачення проблеми. Він добиватиметься втілення свого плану в життя, хоча не розуміє, що вже потрапив в пастку Путіна-Трампа. А коли це зрозуміє, дай Боже, щоби американським президентом став Байден, який спробує допомогти Зеленському й Україні вийти зі скрутної ситуації. Якщо ж і далі керуватиме Трамп, дії Зеленського коректуватиме народ. 

Читайте також: Как Сытник "корректирует" график Трампа

В цій ситуації нам важливо, щоби, незважаючи на те, хто стане американським президентом, ця країна продовжувала надавати Україні допомогу в протистоянні з Росією. Головне, щоби у протистоянні між Трампом і Байденом Зеленський не переступив межу, відстоював інтереси України і не піддавався на ультиматуми Росії.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Анатолій ВЛАСЮК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини