Президент Польщі підписав закон про протидію марнування їжі
Президент Польщі підписав у понеділок, 19 серпня 2019р., закон про протидію марнування їжі. Цей документ передбачає, зокрема, обов’язок для магазинів безоплатно передавати непродану їжу на благодійні цілі.
Згідно з новим законом, магазини площею понад 250 кв.м, половина доходу яких походить із продажу продуктів харчування, мають укласти з неурядовими організаціями умови про безоплатне переказування непроданих харчів. Ідеться насамперед про продукти, відкликані з продажу через вади у їхньому вигляді або в упаковках. Виняток становлять алкогольні напої із вмістом алкоголю вище 1,2%, а також алкогольні напої, що представляють собою суміш пива з безалкогольними напоями, де вміст алкоголю перевищує 0,5%.
Читайте також: 8 продуктов из супермаркета, которые "притворились" полезными
Крім цього, закон постановляє, що через два роки після набрання чинності новими приписами ці обов’язки стосуватимуться тільки продавців, які провадять магазини площею понад 400 кв.м.
Магазини будуть повинні укласти першу умову з неурядовою організацією, яка розпорядиться харчами, у межах п’яти місяців від дня підписання цього закону. Згідно з ним, магазини виплачуватимуть 10 грошів за кожний кілограм викинутої їжі/
Продавці харчових продуктів також будуть зобов’язані провадити у своїх магазинах освітньо-інформаційні кампанії, скеровані до споживачів, на тему раціонального використання їжі. На такі інформаційні акції можна буде призначити не більше ніж 20% засобів, що походять з оплати за змарновану їжу. Оплата за марнування харчів буде зменшена на суму, витрачену на такі кампанії.
Також закон передбачає фінансові покарання, якщо не буде укладено умови про безоплатне переказування продуктів харчування. Якщо так станеться, власник заплатить 5 тисяч злотих штрафу. Штраф буде неможливим лише якщо власник магазину доведе, що не мав можливості укласти таку угоду з неурядовою організацією на території повіту, в якому він провадить свою діяльність.
Читайте також: В "ДНР" люди меняют еду на деньги и лекарства – блогер
За статистикою, пересічний громадянин у Польщі щороку викидає у смітник 235 кг їжі, що в сумі становить близько 9 мільйонів тонн. Портал wirtualnemedia.pl, посилаючись на Банки їжі, вказує, що найчастіше до смітника потрапляє випічка (49% анкетованих), фрукти (46%), ковбасні вироби (45%), овочі (37%), йогурти (27%), а найчастіша причина викидання — закінчення терміну придатності (29%) і надмірно велика кількість купленого (20%).
Завдяки новому врегулюванню, можна буде врятувати до 100 тисяч тонн їжі на рік.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки