Економіст: Відбор кандидатів до Кабміну народжувався в творчому хаосі
Перший день роботи українського парламенту IX скликання дасть країні нового Прем’єр-міністра та деяких членів Уряду. Слідкуючи за процесом відбору кандидатів до Кабінету Міністрів можу точно сказати, що він народжувався в творчому хаосі. Більшість рішень щодо людей приймалися інтуїтивно, а не раціонально. Ідеаліст в мені говорить, що це добре, а песиміст – що так не можна. А реаліст їм відповідає: А що ти можеш зробити?:)
Коли в процесі відбору не могли зрозуміти що робити та з чого починати, як завжди запрошували знаних експертів. Але замість годинних ґрунтовних бесід все проходило за 3-5 хвилин і люди виходили з широко розплющеними очима: А що це було? Тому сподіваюсь, що інтуїція декількох людей в нашій країні не підведе.
Читайте також: Внятности в позиции новой власти по базовым вопросам все нет – политолог
Але постійна зміна лідерів гонки говорила про не сформованість завдань, які будуть стояти перед новими міністрами. А тому кожен на власний розсуд, із коліс, буде починати грати, як він вміє. Оркестру точно не вийде, оскільки о правилах не домовились на березі.
Групи впливу отримують міністерські посади, які дозволяють їм робити все, що завгодно. Так один із олігархів, який при Петро Порошенко майже втратив право так називатися, зараз знов повертає собі активи в енергетиці та бажає повернути банк. Для чого необхідно отримати свого голову Національного банку. Тому про демократичність та прозорість цих процесів я краще промовчу.
Читайте також: Велика помилка: таке мовчання Зеленського дорого коштує Україні
Але мене насторожує те, що деякі прогнози, які я чув ще з лютого, справджуються по сьогодні на 100%. Один з них говорить про велике перезавантаження Уряду в лютому наступного року, другий про велику політичну війну всередині, а третій – що виконавча та законодавча влада можуть вирішувати все що завгодно, але кінцеві рішення все одно будуть приймати суди.
Очікувати при цьому ефективної роботи Кабінету Міністрів та Верховної Ради навряд чи варто. Тому, як і 63% українців вважаю, що все рухається у правильному напрямі, але не розумію цей напрям.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки