MENU

Рада попередньо підтримала скасування адвокатської монополії

603 0

Рада попередньо підтримала скасування адвокатської монополії

Верховна Рада проголосувала за включення до порядку денного та відправлення законопроекту про скасування адвокатської монополії на розгляд до Конституційного суду.

Як повідомляє Еспресо.TV, Рада включила до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання законопроект про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії) і про його направлення до Конституційного Суду України. "За" проголосували 337 нардепів.

Законопроектом пропонується скасувати адвокатську монополію. 

Тому пропонується вилучити із Конституції України частину п'яту статті 131-2, за якою законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.

Читайте також: Верховна Рада обмежила депутатську недоторканність

Також законопроект пропонує вилучити підпункт 11 пункту 16-1 Розділу ХV  "Перехідні положення", згідно з яким із дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 131-1 та статті 131-2 Конституції України виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 1 січня 2017 року; у судах апеляційної інстанції – з 1 січня 2018 року; у судах першої інстанції – з 1 січня 2019 року.

Зазначається, що прийняття Закону сприятиме оптимізації механізму отримання професійної правничої допомоги.

Читайте також: Зеленський: Депутати не нестимуть відповідальності за політичні рішення

"Прийняття і затвердження законопроекту в поданій редакції забезпечать системність, повноту, чіткість і несуперечливість конституційного регулювання суспільних відносин", - додають автори законопроекту. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини