MENU

У нас своя історія, з якою ми маємо рахуватися – юрист про зняття недоторканності

397 0

У Греції існує закон, згідно з яким поліція не має права заходити на територію університетів. Навіть якщо на території університету скоюється злочин чи ховаються злочинці – входити туди заборонено. Коли я випадково був у Греції під час масових заворушень у грудні 2008, студенти і активісти, які влаштовували безлади на вулицях підпалюючи будівлі, облаштовували свою базу на території університету навіть не зачиняючи ворота. Вхід поліції і так суворо заборонений законом.

Читайте також: Верховна Рада обмежила депутатську недоторканність

Такого закону ви більше не знайдете в Європі. І навіть Венеційська комісія навряд чи оцінить позитивно, коли б їй прийшов такий законопроект. Однак для Греції цей закон виник не на рівному місці – він має свою історію. 17 листопада 1973 року уряд Греції атакував танками університети, в яких були протестувальники. Афіни були охоплені протестами проти авторитарного режиму полковників і почали ці протести саме студенти. Тоді загинули 24 людини. А після відновлення демократії греки ухвалили свій закон про повну заборону поліції заходити в університети. Їх може допустити лише одноголосне рішення ректорської ради, яка складається з викладачів та студентів.

Читайте також: Зеленський: Депутати не нестимуть відповідальності за політичні рішення

Греція ухвалила свій закон, аналогів якого немає в Європі, через свою історію. Україна має свою історію. І ми ухвалили свій закон. Десятки років злочинці, корупціонери та інші негідники йшли в депутати щоб отримати захист від кримінальних переслідувань. І щоб далі вчиняти злочини. Десятки років в України особливим стимулом стати нардепом було отримання спеціального імунітету від кримінальної відповідальності. І про це неприкрите зло добре відомо всьому суспільству. Так, більшість країн Європи надають більший захист своїм депутатам як гарантію їх незалежності. Однак у нас своя історія, з якою ми маємо рахуватися. Недотороканість мала бути скасована давно. Тому рішення позбавити всіх депутатів недоторканності правильне.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Тарас ШЕВЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини