Український прапор над островом Лідо: на Венеційському кінофестивалі пройшла прем'єра "Атлантиди"
Постер до фільму "Атлантида"
У середу, 4 вересня, на Венеційському кінофестивалі відбулася світова прем'єра фільму українського режисера Валентина Васяновича "Атлантида". З цієї нагоди над фестивальною локацією вперше в його історії підняли жовто-блакитний прапор.
Нова робота Васяновича – "Атлантида" ("Atlantis") – представлена у другій за значущістю програмі Венеційського кінофестивалю – Горизонти.
Це фільм про майбутню перемогу у війні з Росією та повернення окупованого Донбасу до складу України. Сюжет змальовує судоми перед остаточною руйнацією міфу індустріального Донбасу: на рівні промислового ландшафту, і насамперед – у людському вимірі.
Режисер свідомо відмовився від роботи з професійними акторами та залучив до фільмування волонтерів і військових, які брали участь в бойових діях на сході України. Приміром, в кадрі можна побачити співробітника фонду Повернись живим Андрія Римарука.
Читайте також: Стали відомі фіналісти Букерівської премії 2019-го року
Представляти Атлантиду до Венеції поїхали режисер Васянович, продюсери та знімальна група. Також на прем'єрі були присутні ексголова Держкіно Пилип Іллєнко та продюсерка ОМКФ Юлія Сінькевич.
Тим часом у західних ЗМІ починають з’являтися перші рецензії на картину Васяновича.
"Валентин Васянович знаходить кохання в безнадійному місці в одному з найцікавіших показів програми Горизонти", – пише видання Cineuropa.
"Після артхаусної сенсації 2014 року "Плем’я" та тогорічних "Домашніх ігор" український режисер Валентин Васянович зарекомендував себе як універсальний кінорежисер з відповідним смаком. Попри те, що "Атлантида" має майже таку ж силу, це один з найцікавіших фільмів програми цього року, який досить важко зрозуміти й описати. Це частково коментар до нинішніх політичних заворушень, які все ще тривають, і частково постапокаліптичне бачення зруйнованого, пустелеподібного всесвіту, який виглядав би доречним в екранізаціях "Божевільного Макса", – йдеться в рецензії.
Читайте також: "Новый Папа", "Бэтвумен" и "Карнивал Роу": лучшие новые сериалы осени 2019
"З подіями в майбутньому – в 2025 році, якщо бути точним – він показує Східну Україну через рік після війни. Територія вже визнана непридатною для проживання, а навколишнє середовище настільки жорстоко спустошене, що зміни на даний момент є незворотними. Відображаючи висловлювання режисера, що "найбільша проблема Донбасу – це не економічна деградація, а екологічна катастрофа", він оповідає про війну як явну загрозу для навколишнього середовища – не просто військову операцію, яку слід виконати і ніколи більше не згадати.
Це катастрофа, яка не просто зупиняється на найближчому оточенні, а просочується всюди через людей, усі мають справу з якоюсь минулою травмою і намагаються витягнути з себе щось на зразок життя", – пише авторка і каже, що фільм створює атмосферу творів Орвелла та може виявитися "найоригінальнішим фільмом сучасного українського кінематографа".
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки