MENU

"Україна стає співучасницею злочину MH17". Соцмережі обурені звільненням Цемаха

2471 11

Цемах суд

Звільнення з-під варти важливого свідка у справі про катастрофу "Боїнга" Малазійських авіаліній Володимира Цемаха викликало неабияке обурення у суспільстві.

"Зеленський врятував Путіна, Зеленський став на коліна... Цемаха звільнили. Під особисте зобов'язання. Особисте зобов'язання вбивці. Або особисте зобов'язання Путіна. Ще більшого вбивці. Зеленський віддає Путіну ключового свідка його злочину... Президент України, який робить все, чого забажає від нього президент Росії. Президент України, який, схоже, вже став на коліна. Це стидно. Це боляче. Це зрада. Це зрада всіх тих людей, які віддали свої життя за Україну. Мир за всяку ціну виглядає ось так. Прелюдія капітуляції, – пише експерт Сергій Фурса.

 

Читайте також: Фігурант справи МН17 Цемах повернеться на окупований Донбас — прокурор

Головний редактор "ФАКТІВ" Олександр Швець цікавиться питанням, як довго важливий свідок зможе на свободу насолоджуватися життям: "Цемаха таки звільнили ... У мене у зв'язку з цим тільки два питання. Перше: чиє особисте зобов'язання малося на увазі? І друге: як довго Цемаху вдасться під цим зобов'язанням насолоджуватися життям?".

 

"По суті Україна в особі нашої влади стає співучасником злочину MH17. А Цемаха в Росії просто вб'ють. Обмін такою ціною означає, що план Москви вдався і полонених в Росії тепер стане ще більше. Відразу після "великого обміну" в Росії наберуть нову партію в'язнів з усіх, кого дістануть на підконтрольних територіях. Будь ласка, запам'ятайте і передайте своїм родичам: не можна їхати в Росію, Білорусь або інші країни ОДКБ / окуповані території, якщо ви хоч скільки-небудь відомі", – журналіст Петро Шуклінов застеріг українців від майбутніх візитів до РФ.

 

Читайте також: Обмін полоненими: тепер Путін виграє в усякому разі

"Цемах на волі? Я так розумію, що Узеленського вирішили проігнорувати звернення Нідерландів та Європарламенту з проханням не підігрувати Росії по справі МН17. Ця історія про "незалежність" судів від адміністації президента (привіт свідкам випадковості фарту Коломойського). Ця історія про "незалежність" національної системи безпеки імені Баканова (співчуття тим оперативникам, хто вивозив Цемах з окупованої зони). Ця історія про незалежність президента України від побажань главаря країни-агресора. Тут привітів та співчуття не буде. Бачили очі, що обирали. Сподіваюся, що всі чистоплюї, які забажали відсторонитися від вибору, прекрасно розуміючи наслідки одноосібного малоросійського правління в воюючий країні, досі відчувають себе цнотливими, – пише психологиня Лариса Волошина.

 

"Цемаха відпускають "під особисті зобов'язання". Це означає, що він – можливий учасник процесу обміну. Якщо це так, то для України це означає, що ми сідаємо на розтяжку і на потенційний конфлікт з державами, чиї представники делеговані в групу з розслідування справи MH-17. І, якщо належним чином не оформили його свідчення у справі малазійського боїнгу, з урахуванням, природно, питань, які хотіли поставити прокурори Нідерландів, ми маємо конфлікт і з цією державою, – вважає експерт програми "Міжнародна і внутрішня політика" Українського інституту майбутнього (UIF) Ігар Тышкевич..

 

"Звільнення судом Володимира Цемаха – відмінна ілюстрація того, як українська влада буде вирішувати питання обміну полоненими. Якщо Кремлю потрібен Цемах, а його видача Москві – плювок в обличчя міжнародним партнерам, то можна пограти в "незалежний суд" і недолугі правоохоронні органи, від яких Цемах не сьогодні, так завтра просто втече. Це і буде наш подарунок Путіну, після якого російський президент зможе зробити відповідний жест. Якщо захоче, звичайно", – пише журналіст Віталій Портников у Телеграм

"Отже, щойно Апеляційний суд Києва звільнив ключового свідка у справі МН-17, колишнього ПВОшника т.зв. "ДНР" Володимира Цемаха. Очевидно, його готують на обмін. Кремль дотиснув в цьому питанні адміністрацію Зеленського. Дилема: до якої міри поступок готова дійти Зе-команда в питанні підготовки зустрічі на вищому рівні в рамках Нормандського формату і, в цілому, врегулювання з Росією, отримана. І формулюється так: "до значних", – пише військовий експерт Олексій Арестович.

 

"Це просто дно! Цікаво, яку ноту тепер нам очікувати від Нідерландів і як це позначиться на наших зовнішньополітичних відносинах з ЄС?", – цікавиться блогер Ярослав Лебедев.

 

"Ідіоти. При чому тут Нідерланди?.. До чого тут "Північний потік", який їх уряд, нібито, лобіює? .. Віддати Росії Цемаху, це не тільки Нідерландам дулю показати (і розтоптати пам'ять загиблих пасажирів "Боїнга"), це все одно, що вистрілити собі в ногу. Або в голову – тому що в голові ідіотів все одно нічого корисного немає. Допомогти Кремлю розвалити резонансна справа, обілити Росію і перекласти відповідальність на Україну, – це вже занадто. Після цього залишиться тільки лягти в ноги до московського царя і просити пощади. Я б не хотів, щоб мене міняли на таких умовах, – зазначив Юрій Касьянов.

 

"Якщо Цемах – ціна звільнення наших полонених, її потрібно заплатити. Держава існує для захисту та порятунку своїх громадян, а не мінливих державних інтересів. І дуже погано, що безліч їбаних експертів не розуміє цієї простої істини. Я міг би порадити їм поставити себе на місце родичів Сенцова або моряків, але навряд чи венценосні паркетні геополітики здатні на це. Залишати своїх ворогові – це російщина чистої води у найзбоченішій його – сталінській – іпостасі.

Що стосується Нідерландів та вимоги видати Цемаха суду по МН-17, це дійсно важливий і неприємний аспект, але нагадайте мені, будь ласка, що саме змусило Нідерланди голосувати за повернення Росії до ПАРЄ або скільки бойовиків "ДНР" затримали на їхню вимогу на території ЄС, наприклад, Прілєпін, який публічно зізнається в масових убивствах і не вилазить з Франції, Італії, Німеччини. Безумовно, нам важливі добрі стосунки з Нідерландами. Але наші люди апріорі важливіші", – вважає блогер Сергій Іванов.

 

"Суд (читай, нинішня влада) звільнив ключового свідка того, що РФ збила малазійський "Боїнг" МН17 Цемаха "під особисте зобов'язання". Чого депутати Європарламенту переконливо просили не робити. По-моєму, це державна зрада. І ще, чому на наступній сесії у січні з РФ тепер, ймовірніше за все, знімуть санкції; і чому нам тепер припинять допомагати  – взагалі потрібно пояснювати? Зробили. Це. Разом. Блт", – написав блогер Аллан Левітов.

 

"Давайте дочекаємося розвитку ситуації по Цемаху. Мені не подобається те, що його відпустили, й ми, звісно, маємо застерігати владу й суспільство від дурних кроків й пояснювати можливі наслідки. Але волати зрада (перемога), як доконаний факт, не маючи всієї картини, спираючись на догадки – це м'яко кажучи безвідповідально. Терпіння й мудрості, в нас ще багато такого попереду...", – намагається зберігати спокій і закликає до того самого суспільство політолог Олег Саакян. 

 

"Захоплення Цемаха було кращою операцією спецслужб. Один розвідник віддав своє життя, ще один отримав важке поранення, щоб ця сволота опинилась в наших руках. Нідерланди просили не відпускати його, ми срали на їх прохання. Це кращий провал теперішньої влади", – дописує волонтер Андрій Римарчук.

"Один розвідник загинув, щоб захопити Цемаха. Але що таке життя якогось розвідника?", – додає журналістка Анастасія Федченко.

 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини