Скандальне звільнення Ройтбурда нагадало про нагальну потребу децентралізації
Недавній скандал зі звільненням директора Одеського художнього музею підкреслив декілька додаткових і насправді першочергових проблем. Нагадаю, що депутати Одеської обласної ради проголосували за звільнення Олександра Ройтбурда.
Основою реформи децентралізації є передача максимальних повноважень на найнижчу місцеву ланку. Не просто забрати зі столиці. А зробити відповідальними та сильними міста й ОТГ.
Читайте також: Малоросійщина та сватизація України є чи не найвірогіднішим сценарієм розвитку подій – Волошина
Одеським художнім музеєм має керувати громада Одеси. А не області, як зараз – музей є "комунальним підприємством облради". Така ситуації, коли музеї, театри тощо не належать місту, а натомість – області або районові, є зараз типовою по всії Україні. Значно краще, коли майно, яке перебуває в місті, належить громаді міста.
Можуть бути винятки, якщо об'єкт – надзвичайно важливий, тоді він стає державною власністю, й ним керують органи державної влади. В обласних і районних рад майно потрібно забирати й передавати його містам та ОТГ, і це має бути досить масштабний процес передачі майна.
Друге питання, чи ми точно хочемо щоб в Україні депутати займалися вирішенням питання, хто є директором музею? Навіть коли музей належитиме Одесі, це не має бути завданням тамтешніх депутатів – призначати та звільняти директорів. Ми перевантажили депутатів повноваженнями й дали можливості втручатися в питання, які є завданнями місцевої виконавчої влади. І потім дивуємося, чому вони ухвалюють дивні рішення, часто у власних інтересах.
Читайте також: Дзеркало Революції гідності розбито: Ройтбурд дуже заважав ліпити з Одеси "русский город"
Має бути менше втручання у виконавчу сферу та більше контрольних функцій за роботою міськвиконкому. Добре, що Верховна Рада не звільняє директорів державних підприємств. Й обласні та міські ради теж не повинні мати таких повноважень. Не витрачати час, свій і апарату, вимагаючи постійно ставити на голосування питання про звільнення керівника Одеського художнього музею, як це було в Одесі.
За правильної моделі із коректним балансом повноважень ситуації, яка відбулася з Ройтбурдом, не мало б виникнути взагалі. Треба більше уваги розподілу повноважень у місцевій владі.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки