MENU

Зеленський сигналить Коломойським: на цій світлині видно все

2964 0

Фотографія із зустрічі Володимира Зеленського й оточення президента з олігархом Ігорем Коломойським викликала справжній фурор у соціальних мережах.

І справді! Навіщо тепер потрібні журналісти-розслідувачі, які чергують біля резиденції президента, щоби викрити зв'язки глави держави з олігархічними кланами! Зеленський про все розповідає сам, із задоволенням. Він може не соромитися просто тому, що зміни відбулися насамперед у свідомості його співгромадян.

Якщо ще кілька місяців тому візит Коломойського до адміністрації президента країни став би прекрасним доказом зв'язку очільника держави з олігархічними кланами, то сьогодні відвідини Коломойського до офісу президента – доказ конструктивної взаємодії Зеленського з великими бізнесменами. Президент шукає можливості знизити тарифи, ура-ура!

Читайте також: Фурса: Світлина Зеленського й Коломойського – це сигнал усім чиновникам: ось хто тепер ваш "тато"

Щось подібне відбувалося й у Росії, коли Єльцина замінив Путін. До першого російського президента пред'являли серйозні претензії за союз із олігархами. Але коли з олігархами став взаємодіяти Путін, громадяни та ЗМІ слухняно повторювали мантру про їхню "рівновіддаленість" від престолу. Так Росія і перетворилася в країну, де інтереси влади, державних корпорацій та олігархічного бізнесу – фундамент репресивної системи й запорука її виживання.

Втім, я далекий від думки, що світлина зустрічі в офісі президента розрахована на внутрішнє споживання. Українці, які після президентських і парламентських виборів 2019 року перетворилися із суб'єкта на об'єкт політики, навряд чи щось можуть змінити – із ким би президент не зустрічався у своєму кабінеті, які рішення він би не ухвалював.

Такі знімки – сигнал насамперед зовнішнім гравцям. І можна зрозуміти зацікавленість Коломойського. Й у Москві, й у Вашингтоні побачать масштаби його впливу на владу, а найголовніше – оцінять, що він може ці масштаби демонструвати, причому не за допомогою немовби випадкових, невідомого походження ілюстрацій, а за допомогою офіційних повідомлень президентського офісу.

Не знаю, чи бажали добитися саме цього учасники зустрічі, але на цій фотографії видно все. Й аж ніяк не тільки те, як впевнено почуває себе Коломойський. Стає очевидним, що в сучасній Україні прем'єр-міністр із його обсягом конституційних повноважень – просто чиновник, якого разом із міністром енергетики викликають на зустріч із олігархом.

Читайте також: Українці у визначенні своєї долі участі більше не беруть – Портников

І це теж дозволить зовнішнім гравцям зробити висновок – із принципових питань із прем'єром і всіма цими прекрасними міністрами-лібералами розмовляти нема про що. Говорити потрібно з тими, хто по праву й ліву руки президента – Коломойським і Богданом, а якщо вони до вас не зійдуть – із Шефіром. А вони вже скажуть прем'єрові таміністрам, як їм жити. І це ще добре, тому що роль тих, кого на цю зустріч покликали і сфотографували, є набагато важливішою, ніж тих, кого на зустрічі немає.

Це і є типове феодальне правління пострадянського типу – знуджений монарх, який хотів би зніматися в кіно, але поки що змушений догравати стару роль під час поїздок обласними й районними центрам. Фаворит, упевнений, що він кардинал Рішельє. Регент, якому не цікаві ніякі кардинали. Добрий дядечко, який намагається врятувати нашого монарха від самовладдя фаворита й регента. Послужливі царедворці навколо.

Народ мовчить. Поки що.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини