MENU

Вчені вперше знайшли воду на скелястій екзопланеті, вона може бути придатною для життя

395 0

Екзопланета

Астрономи виявили воду в атмосфері екзопланети, яка знаходиться всього в 111 світлових роках від Землі. Цілих 50% атмосфери планети K2−18b може бути водяною парою, йдеться в статті Science Alert.

Але на відміну від інших гігантських екзопланет, на яких була виявлена атмосферна вода, K2−18b є Суперземлею. Ця планета може бути кам’янистою, як Земля, Марс і Венера.

Це відкриття могло допомогти нам зрозуміти не тільки атмосферу екзопланет населеної зони в цілому, але і атмосферу скельних екзопланет населеної зони, які розташовані на орбітах навколо червоних карликів.

"Пошук води в потенційно жилому світі, відмінному від Землі, неймовірно захоплюючий. K2−18b − це не Земля 2.0, оскільки вона значно важче і має інший склад атмосфери. Однак вона наближає нас до відповіді на фундаментальне питання: чи унікальна Земля?", − сказав астроном Ангелос Ціарас з Лондонського університетського коледжу.

Читайте також: Вчені виявили зірки, які суперечать нашому розумінню Всесвіту

K2−18b була виявлена в 2015 році. Вона обертається навколо червоного карлика на ім'я K2−18 досить близько, здійснюючи оборот кожні 33 дня. Крім того, рівні зоряного випромінювання планети подібні рівням Землі.

Це пов’язано з тим, що 33-денна орбіта розташована в середині населеної зони зірки − не дуже гарячої, щоб рідка вода випарувалася з поверхні, і не настільки холодної, щоб вона повністю замерзла.

Ми також знаємо, що планета приблизно в два рази більша за Землю і приблизно у вісім разів важче. У 2017 році команда визначила, що це може бути або кам’яниста планета з атмосферою, схожою на Землю, але більшою, або планета з переважно внутрішньою водоймою, покрита товстим шаром льоду, як Енцелад або Європа.

Нове дослідження припускає, що K2−18b все ж має атмосферу.

Вчені змоделювали атмосферу, використовуючи три різних підходи: безхмарний, з водяною парою в воднево-гелієвій атмосфері; безхмарний, з водяною парою, воднево-гелієвою атмосферою і молекулярним азотом; і хмарний, з водяною парою і воднево-гелієвою атмосферою. Всі три моделювання дали статистично значущу атмосферу з високим рівнем достовірності, значення були настільки схожі, що вчені не могли повністю розрізнити три потенційних типи.

Читайте також: Космічний апарат Китаю виявив на Місяці дивну невідому речовину

Всі моделі припускали, що від 20 до 50 відсотків атмосфери планети може бути водяною парою. Таким чином, K2−18b буде досить вологим місцем. Також не можна виключати присутність метану і аміаку, оскільки довжини їх хвиль не покриваються апаратурою дослідницької групи.

Виявлена на K2−18b вода в поєднанні зі сприятливою температурою означають, що на планеті може бути життя. Нові космічні телескопи в наступні 10 років, як запевняють вчені, зможуть визначити, чи вироблені гази, що містяться в атмосфері K2−18b, живими організмами, пише НВ.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини