MENU

День батька в Україні: історія свята

2368 0

день батька

Національний День Батька святкують в Україні у вересні. Це неофіційне свято, а дата запропонована низкою громадських організацій. Традиційні святкові заходи підкреслюють важливість ролі батька і сім'ї в цілому.

У 2019 році Всенародний День Батька в Україні припадає на 15 вересня.

День батька: історія свята

Нагадаємо, що Світовий або Міжнародний День Батька святкують у третю неділю червня, а традиція почалася в США. Там він відзначався з 1966 року.

В Україні, поряд з Національним святом, надають повагу і цій даті. Син, що став батьком, - символ спадкоємності поколінь.

Читайте також: Дітям особливо важливо якомога більше розмовляти з батьками і однолітками: опитування

Наразі Національне свято день батька відзначають у багатьох країнах. Великобританія і території Сполученого Королівства, Канада, Японія, Франція та Ірландія, як і багато країн, що приєдналися до міжнародної ініціативи. У Південній Кореї 8 травня проходить присвячене батькові і матері спільне свято - День батьків. Іспанія, Португалія, Італія, Швейцарія та ряд інших країн відзначають День батька 19 березня. У Польщі та Нікарагуа дата святкування 23 червня. Люксембург вшановує татусів 7 жовтня.

Чи можливо дати чіткі визначення і характеристики ролі батька для сім'ї, рідних і близьких, для держави і суспільства в цілому? Складно сказати. Швидше за все у кожному конкретному випадку вони будуть зовсім різні, проте всі ці можливі формулювання буде об'єднувати одна абсолютно чітка риса – любов і відповідальність.

Всенародний День Батька в незалежній Україні ще порівняно молоде свято, яке отримало путівку в життя 18 вересня 2009 року, але в цьому є щось, що не можна передати словами. 

Як колись, 19 червня 1910 року, це зробила місіс Сонора Смарт-Додд (Sonora Smart Dodd), американка з міста Спокан (штат Вашингтон), яка, як оповідає історія, вважається засновницею цього чудового свята. Її батько-одинак, Вільям Джексон Смарт, успішно виховав шестеро дітей, після того, як його дружина померла. За пропозицією Сонори, яку вона зробила, звернувшись у Spokane Ministerial Alliance, вперше виникло це свято. До цього в Америці святкувався День матері і це здалося їй не цілком справедливо. Ініціатива регіональної влади і ідея була підтримана, і в 1916 році президент США Вудро Вільсон відзначив це і висловив схвалення у своїй телеграмі. У 1966 році президент Ліндон Джонсон офіційно схвалив і заснував перший державний Національний день батька в США.

Читайте також: Оцінки для мами й тата. Надмірна опіка – хвороба багатьох сучасних батьків

У наші дні, за даними проекту WebPlus.info, День Батька відзначається в багатьох країнах світу на офіційному рівні. В Україні ініціаторами цього свята виступили МГО «Міжнародний Центр Батьківства» та Всеукраїнський громадський комітет з підтримки сім'ї та відповідального батьківства за підтримки Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту.

Під час прес-конференції, проведеної ініціаторами Всенародного Дня Батька в Україні 18 вересня 2009 року в УНІАН, було оголошено, що кожна третя неділя першого осіннього місяця (вересень) стає датою, коли українське суспільство висловлює свою єдність і особливу повагу цим загальнолюдським сімейним і державним цінностям.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

УНІАН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини