MENU

Депресію треба лікувати, а не фотошопити посмішку на селфі

438 0

Депресія

Жінки тепер живуть довше. Колись, за класиками – жінка похилого віку в 40. Хоча, як пропагували в СРСР задовго до замісної гормональної терапії: "в 40 лєт жизнь только начинаєтся!"

Так, вона починається в 40, бо діти ростуть, кар'єра міцніє, накопичуються можливості... І все це стає непотрібним, якщо на тлі гормональних змін приходить депресія.

Перспективні дослідження в яких брали участь Нідерланди, Сполучні Штати й Австралія виявили широкий діапазон факторів ризику розвитку депресій у жінок в той самий "только начінающійся пєріод".

Демографічні фактори ризику: фінансові проблеми, безробіття або втрата роботи в цей період, належність до негроїдної раси, латиноамериканської або японської. Сюди ж до купи передчасна менопауза (коли уже всьо до 45 років). Демографічним фактором ризику депресії (а також звільнення з роботи) є – низька освіта.

Єдине, що можна зробити профілактичного в цій групі факторів – читати! Розвиватись і покращуватись. Бо на расу, кількість яйцеклітин в яєчнику і курс євро вплинути важче.

Прояви гормональних ураганів періоду 40+: припливи жару, нічна пітливість, запаморочення, приступи серцебиття, безсоння.

Читайте також: Здорові та щасливі: як на нас впливає вивчення іноземної мови

Як можемо вплинути? Йдемо до гінеколога і ендокринолога. Якщо пощастить – це буде одна людина: гінеколог, що розуміється на проблемах щитоподібної залози, роботі гіпофіза і дивних взаємостосунках серотоніну і мелатоніну в нашому мозку. Візит не відкладаємо, бо чим раніше це буде скореговано, тим менше шансів ми лишаємо сірому вовку депресії нас догризти.

Фактори ризику з минулого життя. І тут вже в чергу за ляпасом стають – ніколи нелікований важкий ПМС, післяпологова депресія, низька самооцінка, використання психотропних ліків за призначенням лікаря і за порадами подружок по форуму.

Профілактика заднім числом неможлива. Але, якщо я встигла, і вам ще далеко до 40, то дуже прошу звертатись з ПМС, з післяпологовою депресією, з будь-якими депресивними розладами до спеціалістів, а не чекати, що "от я висплюсь, візьму себе за чуба, як той самий Барон, і витягну з негараздів". Самі не витягнете. Потрібна допомога.

Фактори ризику, які ми накопичили у валізках досвіду, окрім мудрості. Це зайва вага, паління, відсутність пологів, відсутність звички до фізичного навантаження.

Так, звісно. Народжувати дитину тільки для профілактики депресії не варто. А от не починати палити і починати рухатись – це ж можливо? І ні, я не кричу, я просто ще раз голосно повторюю, що у самогубства в 50 бувають різні причини. І не факт, що це не цигарки і диванчик з серіальчиком… А серіальчик, це "Секс і місто", де вони такі легкі, чарівні і без розтяжок на пузі…

Психосоціальні фактори ризику депресій в період менопаузи:

• Смерть або втрата партнера.

• Негативне ставлення до старіння та менопаузи (Глянець! Вітання і подяка за фотошоп і пропаганду штучної краси).

• Низька соціальна підтримка (що там про пенсії кажуть? Вже треба цікавитись).

Читайте також: Вчені стверджують, що бідність прискорює старіння (справа не лише в генетиці та способі життя)

Гінекологічні захворювання. Дослідники стверджують, що при гістеректомії (видалення матки) ризики депресії ростуть. Ще більше вони ростуть, якщо матку видаляють разом з яєчниками (аж на 44% в порівнянні з жінками без операції) і тільки на 20% (в тому ж порівнянні) якщо перед видаленням матки з яєчниками зберегли репродуктивний матеріал (це кріоконсервація яєчникової тканини, кріоконсервація яйцеклітин і ембріонів). Звісно, це стосується молодих жінок, які до операції не народили дітей і хочуть їх мати.

Передчасне виснаження яєчників. Це дуже важкі психологічно випадки. Це коли у 24 роки тобі кажуть, що в тебе менопауза. Або в 32. А ти тільки кар'єру збудувала, в собі розібралась, його – найкращого і найпрекраснішого зустріла – а тобі кажуть, що все. Що яйцеклітин вже немає. Звісно, що в такому випадку менопауза настає раніше і попід ручку з нею приходить депресія.

Як запобігти? Якщо над вами нависла загроза важкої операції з видаленням матки і яєчників піти на консультацію до репродуктологів. Разом з партнером, якщо він є. Бо тут можливо диво! І не зволікати з консультацією, якщо у вас раптом зникають менструації, а тест негативний. Це привід для огляду. І, якщо вчасно буде виявлено зниження оваріального резерву – то диво народження, також, можливе!

Якщо ви подивились в дзеркало і побачили, що вони дві стоять поруч і менопауза, і депресія, то припиняйте лікуватись "боровою маткою" і гомеопатією. Вам треба до гінеколога і психотерапевта або психіатра. Вам треба лікуватись, а не фотошопити посмішку на селфі.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Наталія ЛЕЛЮХ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини