Навіщо йти на Міжнародний марш за клімат в Україні
Чому я йду завтра на Міжнародний марш за клімат в Україні?
1. Я йду, тому що його організовують мої друзі, і я їх люблю, і вони поб'ють мене, якщо я не прийду.
2. Я йду, тому що я люблю осінь і не люблю спеку влітку чи мороз зимою. Через зміну клімату в Україні змінюються сезони: осінь і весна стають коротшими, а літа і зими – різкішими, жаркішими і морознішими. Дощі йдуть рідко, а якщо вже йдуть – то за два дні випадає три місячні норми опадів, все частіше стаються підтоплення, буревії, крижані дощі, хвилі тепла і інші надзвичайні погодні явища. Мені це не подобається і я не хочу, щоб ці зміни ще більше посилювалися.
3. Я йду, тому що надворі 2019 рік і пояснювати, в чому проблема зі змінами клімату – це як пояснювати, чому не можна бити жінок і дітей, розганяти о 4 ночі акції протесту на Майдані Незалежності, мордувати левів у цирках, захоплювати чужі півострови чи забороняти двом закоханим чоловікам цілуватися на публіці. Ніби очевидні речі, але, на жаль, ми досі маємо боротися за них і виходити на марші.
Читайте також: Зміни клімату принесуть нові форми природних катаклізмів – вчені
4. Я йду, тому що весь останній рік я працював з кількома об'єднаними територіальними громадами на південному сході України. Для них зміни клімату – це не якісь абстрактні речі, а реальні проблеми, які вже сьогодні впливають на кількість робочих місць і розвиток бізнесу, наявність води і можливість виростити собі їжу.
5. Я йду, тому що я живу у великому місті, яке абсолютно не пристосоване до змін клімату і, здається, навіть не думає нічого робити в цьому напрямку. Поки всі з попкорном спостерігають за черговими конфліктами щодо розподілу корупційних потоків, перед містом з'являються все нові і нові виклики, про які на офіційному рівні ми ще навіть говорити не готові.
6. Я йду, тому що моя країна збирається продовжувати інвестувати у викопне паливо і боїться взяти на себе відповідальність за наслідки теперішньої економічної моделі, коли заради інтересів кількох груп впливу ми готові зробити свій внесок у те, щоби життя на планеті стало нестерпним.
Читайте також: Як зросла середня температура в Україні за останні 100 років – дослідження The Washington Post
7. Я йду, тому що, в залежності від доступу до ресурсів, різні люди по-різному відчувають на собі наслідки змін клімату. Багатші можуть дати собі раду, а проблеми бідніших і незахищених лише поглиблюватимуться. Зміни клімату збільшують нерівності і роблять наші суспільства менш справедливими. Я не хочу, щоб так було.
Завтра, 20 вересня, я прийду на Михайлівська площу о 12:00, щоби вимагати від українському уряду проводити таку політику щодо змін клімату, яка відповідає масштабу викликів, що стоять перед нашою планетою.
Приєднуйтеся!
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки