MENU

Щоб запустити ринок землі, достатньо лібералізувати правила щодо землі, яка вже приватизована – думка

233 0

ринок землі

Про ринок землі. Для мене проблема продажу сільгосп земель складається з двох окремих питань. Їх планують вирішувати одночасно. Одну я підтримую – іншу ні.

Перша – у 90-х роках держава роздала більшість земель громадянам через розпаювання. Ці землі вже давно у приватній власності, однак власникам заборонили свою землю продавати. Таку заборону треба скасувати – власник повинен мати право вирішувати як розпорядитися землею. Навіть Європейський суд вже виніс про це рішення. Це я підтримую.

Читайте також: Фурса: Чим більше Медведчук і Ко кричать, що ринок землі – зло, тим краще

Друга – держава все ще володіє значимою часткою землі. Ця частка складає 24% (тобто 76% вже приватні). Цю землю за земельною реформою планується розпродати, оскільки держава неефективний власник. Земельна реформа передбачає, як має бути продана державна земля, якою має бути процедура. Цю частину реформи я не підтримую.

Щоб запустити ринок землі, достатньо лібералізувати правила щодо тієї землі, яка вже приватизована. Це 3/4 земельного фонду сільгосп землі. У цій реформі зацікавлені мільйони власників, а також агробізнес. У другій реформі – великого розпродажу державної землі зацікавлений бізнес, у тому числі іноземний, який хоче купити державну землю, а також чиновники, які спробують на цьому заробити. Дуже активно цю реформу просувають міжнародні організації. Зрозуміло, що приватизація матиме великі корупційні ризики.

Читайте також: Міністр розповів, яким буде ринок землі

На мою думку, спочатку варто зробити лише першу частину реформи – дозволити власникам продавати свою землю. Це сформує ринок землі і це цілком відповідатиме практиці демократичних країн. Якщо цей етап буде успішним, лише тоді можна зважити чи доцільно продавати землю, яка є у власності держави. Те що держава володіє частиною землі це нормально. Нічого тоталітарного у цьому немає.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Тарас ШЕВЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини