MENU

Марш за клімат – тест на екосвідомість

1358 0

В Україні існує велика кількість екологічних проблем, і з роками їх стає все більше. Для розуміння масштабу проблем наведу декілька прикладів. Зараз по всій країні йде нещадна вирубка лісів. Тільки за останні 10 років вирубили стільки ж, як за площею Чернівецька область. Проблема сміття стає проблемою N1, адже сьогодні налічується більше 30 тис. нелегальних сміттєзвалищ, і незабаром буде ще більше, бо в Україні переробляється менше 4% сміття. Про стан атмосферного повітря не можна дізнатись нічого, тому що відсутній моніторинг на державному рівні. На заході країни озброєні люди незаконно видобувають бурштин, а на сході затоплюються шахти...

Це не повний перелік усіх екологічних проблем. Згідно соціологічних опитувань, проблеми навколишнього середовища в Україні цікавлять менше 5 відсотків людей і проблеми екології не входять навіть у ТОП-10. Здавалося б, усі розуміють, що 80 відсотків тривалості нашого життя залежить від того, яким повітрям ми дихаємо, яку воду п'ємо і яку їжу вживаємо. Але проблеми екології не так активно турбують більшість українців, як зняття депутатської недоторканості чи чергове призначення високопосадовця.

Читайте також: Мир ціною держави: чи в тому є щастя?

Тим не менш, 20 вересня на вулиці Києва вийшли декілька тисяч людей. Доведено, що активні 3 відсотка населення здатні змінити систему.

 

Відбувся перший Всеукраїнський марш за клімат. Люди, середній вік яких був близько 20 років, вимагали звернути увагу на важливі екологічні проблеми. Серед загальних вимог були такі:

1. Перейти на відновлювальну енергетику. Зрозуміло, що реалізується це поступово, але це мета, до якої необхідно починати йти вже сьогодні.

2. Одноразовому пластику варто сказати до побачення! Більшість цивілізованих країн уже відмовились від пластикових пакетиків та стаканчиків, які на смітниках переживуть наших нащадків.

Читайте також: Зміни клімату принесуть нові форми природних катаклізмів – вчені

3. Доступ до екологічної інформації! Наразі жоден громадянин, чиновник, політик, громадський діяч не знає про реальний стан екології, бо в країні немає прозорої системи моніторингу.

4. Поступова відмова від вугілля. Пишу це і розумію, як буде важко це робити в моєму рідному регіоні. 25 років я прожив у Донецьку, і мій батько був шахтарем, тому це питання глибше за економіку та екологію. Але іншого шляху немає. Новий час диктує нові виклики.

5. Пріоритетне завдання уряду – енергоефективність. Сьогодні наша країна одна з найменш енергоефективних. Енергоємкість нашої економіки у 3,8 разів вище ніж у ЄС. Люди не знають цих даних, але треба зауважити, що причини великих цифр у платіжках пов'язані саме з цим.

Насправді, перелік проблем і вимог можна продовжувати і розширювати. Головне, щоб українці усвідомили загрозу і уважно підійшли до викликів, які перед ними стоять. Останній марш показав, що молоді українці замислюються над тим, що хочуть жити в чистій та безпечній країні, де людина і природа пов'язані між собою.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Єгор ФІРСОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини