MENU

Антисептики для рук неефективні проти вірусу грипу – дослідження

3433 0

Антисептики для рук

Якщо під рукою немає мила, деякі люди користуються антисептиками для рук на основі спирту. Нове дослідження від японських вчених ставить під сумнів ефективність спиртових антисептиків проти вірусу грипу, зокрема від грипу типу А, пише CIDRAP.

Дослідники Кіотського університету провели серію тестів, які  продемонстрували, що дезінфекторам для рук на основі етанолу треба бути 4 хвилини в контакті з вірусом грипу типу А, щоб вбити його. Через 2 хвилини контакту вірус був все ще активний.

Можлива причина, чому антисептики виявились не такими ефективними, як вважалось раніше, – це "слиз", який оточує вірус. Він діє як гідрогель та захищає вірус від етанолу. 

"Ми зрозуміли, що захисний ефект слизу, сильніший, ніж ми очікували", – стверджує головний автор дослідження доктор Ріохей Хіросе. 

Читайте також: Вчені визначили, які тварини є переносниками супербактерій 

Це дослідження може змінити практику медичних працівників використовувати спиртові антисептики для швидкої дезінфекції. 

Нещодавно Центр з контролю та профілактики захворювань США, а також Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендували використовувати етанолові антисептики для дезінфекції протягом 15-30 секунд.

Японські науковці припускають, що ці рекомендації могли базуватись на попередніх дослідженнях, під час проведення яких слизовий шар вірусу вже був висохлим. Тоді антисептики дійсно діяли протягом 30 секунд. Також етанол був дієвим протягом цього часу, коли вірус містився в слині.

Читайте також: Американські вчені винайшли універсальний спосіб лікування застуди

Що ж робити? Просто мити  руки! За словами Хіросе, миття рук навіть без мила деактивує вірус грипу типу А протягом 30 секунд.

"У нашому дослідженні миття рук проводили без мила. Це було достатньо ефективним проти вірусів грипу. Але миття рук з милом дає надійніший антисептичний ефект", – каже він. 

Отож, згідно з дослідженням, миття рук з милом все ще залишається найкращою профілактикою інфекцій. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

УП. Життя


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини