MENU

Вчені визначили, які тварини є переносниками супербактерій 

989 0

Дослідження вчених

Згідно з новим дослідженням, тварини на фермах на різних континентах є переносниками супербактерій, які стійкі до антибіотиків.

Днями вчені з Флориди опублікували дослідження, згідно з яким одними з переносників супербактерій, стійких до антибіотиків, є великі дельфіни або афаліни з лагуни Індіан-Ривер. Дослідники припускають, що ці бактерії потрапили у воду з густонаселених регіонів суші, де люди нехтують правильним використанням антибіотиків і наражають увесь світ на величезну небезпеку.

Через надмірне поширення і неправильно вживання антибіотиків деякі бактерії вже почали виробляти до них стійкість, що знову може привести до фатальних наслідків від хвороб типу пневмонії, туберкульозу, гонореї, сальмонельозу та ін. У Всесвітній організації охорони здоров’я кажуть про постантибіотичну еру, яка може настати, якщо людство не розв'яжуть проблему стійкості до антибіотиків.

Читайте також: Американські вчені винайшли універсальний спосіб лікування застуди

Але, схоже, що масштаби цієї проблеми з часом тільки зростають. Вчені зі Швейцарії опублікували нове дослідження під назвою "Глобальні тенденції стійкості до антибіотиків у тварин в країнах з низьким і середнім рівнем доходу".

Оскільки з 2000 року виробництво м’яса зросло на 68%, 64% і 40% в Азії, Африці і Південній Америці відповідно, а близько 73% від всіх антибіотиків застосовують саме для лікування сільськогосподарських тварин, автори роботи проаналізували рівень розвитку супербактерій на фермах у різних частинах планети.

Виявилося, що з 2000-го по 2018-й частка протимікробних сполук з резистентністю вище 50% (P50) збільшилася з 0,15 до 0,41 у курчат, з 0,13 до 0,34 у свиней і з 0,12 до 0,23 у великої рогатої худоби.

"На глобальних картах стійкості до антибіотиків (доступних на сайті resistancebank.org) показані гарячі точки в північно-східній Індії, північно-східному Китаї, північному Пакистані, Ірані, східній Туреччині, південному узбережжі Бразилії, Єгипті, дельті річка Хонга у В'єтнамі, районах навколо Мехіко і Йоганнесбурга. Області, де стійкість до антибіотиків тільки починає розвиватися, – це Кенія, Марокко, Уругвай, південна Бразилія, центральна Індія і південний Китай", – зазначено в дослідженні.

Читайте також: Дослідники знайшли небезпечну генетичну мутацію, яка захищає від ВІЛ

Автори роботи пишуть, що підвищення рівня стійкості до антибіотиків в організмах сільськогосподарських тварин може мати негативний вплив на здоров’я цих тварин, добробут ферм по всьому світу і здоров’я людей.

Вчені вважають, що в регіонах з найвищим рівнем стійкості тварин до антибіотиків необхідно обмежувати використання протимікробних препаратів для збереження їх ефективності, враховуючи і для людини. Особливо це стосується країн із середнім і низьким рівнем доходу, яким повинні допомагати багатші держави, де антибіотики на фермах використовують з 1950-х.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

НВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини