MENU

Вісім найцікавіших українських кінопрем'єр цієї осені

1025 0

Кінопрем'єра

Нинішня осінь багата на українські прем’єри на будь-який смак. Деякі стрічки знімали у кількох країнах світу, а ролі грали зірки Голлівуду та європейського кінематографа.

Ми зібрали 8 найцікавіших фільмів, які неодмінно варто побачити.

1. "Захар Беркут", режисери Ахтем Сеїтаблаєв, Джон Вінн. В екранізації історичної повісті Івана Франка роль Захара Беркута виконав "рідкометалічний термінатор", американський актор Роберт Патрік. Роботу над фільмом розділили два режисери, український і американський. Для прокату у США він вийде англійською мовою. Проте знімали фільм, звісно, у Карпатах.

Окрім головного антагоніста з "Термінатора 2", у стрічці зіграли майже 300 акторів з України, США, Великої Британії, Казахстану й Монголії. Для стрічки виготовили понад 3 тисячі костюмів і стільки ж квадратних метрів штучних скель. А також спеціально для зйомок збудували декорації селища Тухля.

В українському прокаті з 10 жовтня.

2. "Фокстер & Макс", режисер Анатолій Матешко. Це фантастичний фільм про пригоди хлопчика і собаки-наноробота. За сюжетом стрічки пес має суперздібності, а тому за ним полює небезпечний злочинець. Так Макс і його незвичайний друг потрапляють у вир надзвичайних і небезпечних подій.

500 дітей взяли участь у кастингу на роль головних героїв Макса і Соні. Їх зіграли актори-початківці з Тернополя Богдан Козій і Віталія Турчин. А от роль собаки виконала справжня зірка телебачення, учасник шоу "Україна має талант. Діти" у 2016 році Амадей.

Читайте також: The Guardian опублікував список 100 головних книжок XXI століття

Картинка у фільмі виглядає дуже стильною та яскравою, навіть наноробот, створений не гірше від голлівудських спецефектів.

У прокаті в Україні з 19 вересня.

3. "Додому", режисер Наріман Алієв. Світова прем’єра української драми про кримськотатарську родину відбулась 22 травня на 72-ому Каннському кінофестивалі у програмі "Особливий погляд". Також на Одеському кінофестивалі стрічка здобула гран-прі "Золотий Дюк" і нагороду за найкращий фільм на Міжнародному кінофестивалі у Бухаресті.

За сюжетом, Мустафа їде до Києва, аби забрати двох синів-переселенців із Криму після анексії півострова Росією. Один із нещодавно помер і тепер його потрібно поховати на рідній землі за мусульманськими традиціями.

Для Нарімана Алієва це дебютний повнометражний фільм. За плечима у нього кілька короткометражок і трилогія із трьох стрічок "Кримські історії". У фільмах він часто знімає своїх родичів. А стрічку "Без тебе" присвятив брату Ерфану, який загинув у автокатастрофі 10 років тому.

"Додому" у прокаті з 7 листопада.

4. "Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго", режисерка Надія Парфан. Український документальний фільм із такою довгою і незвичайною назвою нещодавно придбало японське телебачення. Так, картина про хор комунальників стала однією з рідкісних українських стрічок, що покажуть у Японії.

Для режисерки Надії Парфан ця історія є особистою, адже це підприємство колись очолював її дідусь, а зараз в "Івано-Франківськтеплокомуненерго" працює її мама. Його працівники відповідають за опалення у місті, їм часто доводиться працювати в жахливих аварійних умовах. Проте вони завжди намагаються подавати тепло у домівки містян вчасно. А також вони співають у народному хорі, що багато років діє на підприємстві.

Українська прем’єра – 17 жовтня.

5. "Моя бабуся з Марса", режисер Александр Міхалковіч (Білорусь, Україна, Естонія). Це білорусько-українсько-естонська документальна стрічка про бабусю Зіну, колись громадянку СРСР, яка після виходу на пенсію оселилася у Євпаторії. Раніше вона мешкала в Білорусі та Росії. Її родичі теж розкидані усім світом. Після анексії Криму Росією вони стали все рідше збиратися разом. Проте вирішили таки приїхати до бабусі на святкування її 80-річчя.

Найцікавіше, що бабуся Зіна не підтримує анексії півострова. Через це багато хто називає її "бандерівкою". Вона досить активна жінка та зі своїми подругами і сусідками постійно веде дискусії про Путіна та політичну ситуацію.

Александр Міхалкович, білоруський режисер, почав знімати свою бабусю ще у 2013. Спочатку він хотів зробити невеличкий фільм для вступу в кіношколу про літніх людей, які вчиться користуватися новими технологіями, зокрема Skype. Однак потім стався Майдан, Росія анексувала Крим. Міхалкович продовжував знімати свою бабусю щоразу, коли приїздив у гості, але тема вже кардинально змінилася.

В українському прокаті з 5 вересня.

6. "Заборонений", режисер Роман Бровко. Це біографічна драма про одного з найвизначніших українських поетів Василя Стуса. У 1972 радянська влада засудила його до 5 років ув’язнення і 3 років заслання через літературну та громадську діяльність. Він відбував покарання у Мордовії, Магаданській області Росії, де і загинув 4 вересня 1985 року.

Стрічку автори присвятили загалом дисидентському руху в Україні. Так, у фільмі також розповідають про близьку подругу Стуса художницю Аллу Горську, яку вбили в 1970-ому. Згадано про Левка Лук’яненка, В’ячеслава Чорновола, Івана Дзюбу, Михайлину Коцюбинську та інших важливих постатей українського шістдесятництва.

У "Забороненому" реконструювали кілька важливих історичних подій, наприклад, самоспалення Василя Макуха 1968 року на знак протесту проти тоталітарного радянського режиму та політики русифікації в Україні. Також скандальну презентацію фільму "Тіні забутих предків" 4 вересня 1965-го, коли Стус на знак протесту проти арештів української інтелігенції виголосив свою знамениту фразу: "Хто проти тиранії – встаньте!"

Стрічка вийшла у прокат 5 вересня до Дня пам’яті Василя Стуса.

7. "Холодна кров", режисер Фредерік Петіжан. Це французько-український трилер із Жаном Рено у головній ролі, який найбільше знаний українцям завдяки стрічці "Леон-кілер". "Холодна кров" – не продовження культового фільму, проте Рено тут знову грає найманого вбивцю, тільки цього разу у відставці. І він також за сюжетом рятує молоду дівчину.

Інші ролі у стрічці виконали як французькі, так і українські актори. А зйомки відбувалися у США, Канаді, українських Карпатах і Києві.

Читайте також: Топ-5 фільмів, що отримали "Оскар" за найкращий сценарій

Прем’єра стрічки під назвою "Спадщина холодної крові: пам’ять про кров" у Франції відбулася у травні цьогоріч. В український прокат фільм вийде 3 жовтня.

8. "Гарет Джонс", режисерка Аґнєшка Голланд. Голова правління Європейської кіноакадемії, польська режисерка Аґнєшка Голланд зняла стрічку про радника прем’єр-міністра Великої Британії та журналіста Гарета Джонса. Він був першим, хто опублікував у західній пресі правдиву інформацію про Голодомор в Україні у 1932–1933 роках. Репортер зробив власне розслідування про репресії у СРСР, масштаб яких був зовсім невідомий у світі.

У квітні 1933 року він публікує статтю у Financial Times, де доводить, що голод в Україні стався не через неврожай, а саме політику колективізації. Після цього радянська влада заборонила йому в’їзд до СРСР і звинуватила у шпигунстві. Джонс продовжував публікувати статті про злочинну політику Сталіна і комуністичної партії. Таким чином, у 1935-му журналіста викрали та застрели. Його надважливі розслідування стали основою для роману англійського письменника Джорджа Орвелла "Колгосп тварин".

Світова прем’єра стрічки відбулась на 69-ому Берлінському кінофестивалі. Головні ролі у фільми зіграли британські актори, деякі епізодичні виконали також українські та польські. Стрічку знімали в Україні, Польщі та Великій Британії.

В українському прокаті з 28 листопада.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Освіторія


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини