Міжнароджний День туризму: виклики для України
Сьогодні – Міжнародний День туризму.
Як завідувач кафедри регіоналістики і туризму Київського Національного економічного університету ім В. Гетьмана вітаю всіх, хто любить подорожувати і є фанатом туризму.
Для сучасної людини подорожі – туризм є невід'ємною складовою її способу життя. При чому у туризмі поєднуються майже усі нації світу, оскільки активно мандрують мешканці усіх континентів: Європи, Азії, Америки та ін.. Наприклад, найбільш «мандрівним» народом визнано гонконгців, які у середньому здійснюють понад 11 поїздок на рік! Більшість українців також регулярно здійснюють подорожі як в межах країни, так і за межі країни.
Загалом добре відомим фактом є те, що туризм є однією з найдинамічніших індустрій XXI століття, яка не тільки розвивається сама, але й сприяє активізації діяльності у багатьох суміжних галузях, сприяючи економічному розвитку країн і регіонів. У сучасному глобалізованому світі галузь туризму набуває все більшого розвитку і генерує все більше доходів.
Згідно досліджень Всесвітнього економічного форуму більшість високорозвинених країн нарощували обсяги доходів від індустрії туризму. Йдеться про США ($488 млрд), Китай ($224 млрд), Німеччина ($130,8 млрд), Японія ($106,7 млрд), Великобританія ($103,7 млрд) за 2017 рік.
Економіка багатьох країн суттєво залежить від туризму. Так туризм складає 15% ВВП Мальти, 15 % ВВП Хорватії, 9,3% ВВП Тайланду, і навіть 8,2 % у ВВП Ісландії.
Читайте также: Як здешевити подорож – поради тревел-блогерки
Проте не всі країни в однаковій мірі використовують цей тренд. Ми добре знаємо про величезний потенціал нашої держави у сфері туризму. Водночас мусимо констатувати той факт, що цей потенціал залишається невикористаним, оскільки роль галузі туризму в економіці України залишається незначною. За оцінками Всесвітнього економічного форуму у 2017 році Україна очолила рейтинг країн з найменшою часткою туристичної індустрії у ВВП – лише 1,4%.
Отже, Україна, маючи унікальний туристичний потенціал, лідирує за ступенем «незалежності» її економіки від туризму! У 2017 році обсяг створеної у туризмі доданої вартості склав $1,3 млрд, що є одним з найнижчих показників у Європі (нижчий тільки в Албанії та Люксембурзі).
На жаль в останні роки спостерігається негативна динаміка відвідуваності України іноземними туристами, що ймовірно обумовлено низьким рейтингом України за рівнем безпеки ( 127 місце зі 136).
Проте зараз поставлено завдання підвищити частку туризму у ВВП до 10 %, що відповідатиме рівню розвинених країн. Цьому мають сприяти як заходи щодо дерегуляції бізнесу, спрощення отримання туристичних віз для громадян різних країн, а також збільшення кількості маршрутів лоукостерів в Україну, включаючи наші міста глобальні туристичні маршрути.
Кожна країна унікальна і має свою особливу привабливість у очах потенційних туристів. Експерти проаналізували дані Tripadvisor (Тріп-едвайзор) по 197 країнах і класифікували такі 4 типи туристичних привабливостей як: природні, історичні, релігійні та суто туристичні. Серед світових туристичних дестинацій домінують природні пам’ятки, тоді як у Європі – історичні. Туристична Україна наразі асоціюється з переважно природними пам'ятками, тоді як історичний, культурний, духовний, гастрономічний та інші потенціали наразі залишаються «недокапіталізованими».
Саме сьогодні ми ставимо питання:
- де в Україні доцільно розвивати туризм,
- які локації є найбільш привабливими як для іноземних, так і внутрішніх туристів,
- якою має бути інфраструктура для збільшення туристичних потоків в Україну,
- якими є кадрові вимоги до фахівців сфери туризму для реалізації успішних проектів.
Читайте також: Как получить "вкусное" образование?
Сфера прикладання зусиль фахівців з туризму в Україні є надзвичайно широкою і кожен може знайти себе в ній! Також очевидним є зростання запиту на таких фахівців у всіх туристичних сегментах у найближчі роки – від організації внутрішнього туризму до готельного та ресторанного бізнесу.
КНЕУ у тісній співпраці з практиками активно займається залученням молоді до розвитку туризму в Україні.
Підготовка фахівців зі спеціальності Туризм здійснюється у КНЕУ з 2015 року. Наразі за даним напрямом навчається понад 200 студентів.
За цей незначний час наші студенти мають значні досягнення, зокрема це і участь у розробці туристичних проектів по Трипіллю та розвитку туристичного потенціалу міста Глухів, стажування у Болгарії та Туреччині, подорожі Україною та країнами Європи.
Минулого року наші студенти Ганна Кривцова та Олександра Чучман з проектом «Створення цілісного туристичного продукту «Стежками трипільської цивілізації»» посіли І місце з-поміж 95 наукових робіт, представлених на конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Туризм».
У близькій перспективі заплановано відкриття магістратури за спеціальністю Туризм.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки