MENU

5 антивоєнних фільмів до Дня захисника України

636 0

Найважливіше у складні часи - до останньої хвилини залишатися людиною і не втратити себе. У цьому матеріалі хочеться порекомендувати 5 фільмів про війну, які демонструють всю важливість людяності та гуманності там, де це здається неможливим.

«З міркувань совісті»  

Стрічка Мела Гібсона вразила, певно, що весь світ своїм месседжем. Вона розповідає історію Дезмонда Досса - хлопця, який пішов на війну, щоб рятувати життя, а не забирати їх. Головний герой не міг сидіти вдома, поки решта його друзів та знайомих захищають країну, тож він пішов у армію. Але Дезмонд відмовлявся навіть торкатися до рушниці. На полі бою хлопець підбирав поранених солдатів та надавав їм медичну допомогу. Завдяки Дезмонду було врятовано безліч людських життів. Юнак став героєм нікого не вбивши та навіть не поранивши. Про стрічку неможливо навіть згадати без сліз, що вже казати про її перегляд. Дезмонд залишився людиною там, де це було вкрай складно. 

Читайте також: Двері Банкової для ПДМШ не закрили. І це добрий знак: нинішній очільник держави як мінімум не глухий і не мстивий

«Дюнкерк»

Більшість воєнних фільмів розповідають нам історії героїв, в той час як «Дюнкерк» говорить про звичайних людей, які просто хочуть вижити. Крістофер Нолан створив воістину унікальне кіно. Тут немає довгих монологів про дім та коханих людей, історій життя та всієї іншої атрибутики цього жанру. Є лиш теперішній момент, який відбувається тут і зараз. Є люди і їм страшно, бо вони перш за все люди. Ми не бачимо ворога, а лише реакцію на нього. І людям немає бути соромно за страх смерті, бо бажання жити – це теж героїзм.

«Иди и смотри»


Радянський фільм 1986, що просто розриває тебе на шмаття під час перегляду. Ми спостерігаємо війну очима 16-річного хлопця Флера. Підліток не був готових до всіх жахіть, які принесли нацисти у його селище. Він бачить, як навколо вмирають люди, діти, спалюють будинки та церкви. Зіштовхується зі знущаннями та насиллям. Під кінець фільму ми бачимо, як молодий ще хлопець покривається сивиною, зморшками, а його очі наповнюються страшної біллю та старістю. Мабуть, це один з найкращих фільмів про війну, який говорить, наскільки вона жахлива і не намагається хоч якось її романтизувати, що зазвичай роблять у сучасних стрічках.

«Врятувати рядового Раяна»

Цей культовий шедевр Стівена Спілберга ніколи не втратить своєї актуальності. Том Генкс, Метт Деймон, Він Дизель та безліч інших зірок Голлівуду розповідають історію про важливість кожного людського життя під час війни. Рядовий Раян потрапив у полон до німців. Армія США відправляє рятувальний загін на пошуки Раяна. І для багатьох цей фільм викликає питання, а чи варто ризикувати життям цілого загону тільки, щоб врятувати одну єдину людину? І кіно каже, що варто, бо кожен має право на надію, на шанс і нікого не можна залишати, бо життя на війні – це не статистика і не цифри, а перш за все людські долі.  

Читайте також: Фільм "Додому" українського режисера Нарімана Алієва увійшов до лонглиста премії "Оскар"

«Життя прекрасне»

Головний герой потрапляє разом з сином до концтабору. Найважливіше для будь-якого батька – це захистити свою дитину усілякою ціною. Тож чоловік вирішує змусити свою дитину повірити у те, що все це одна велика гра, правила якої полягають у тому, щоб тебе не побачили німці. Хлопчик вірить у сказане батьком і робить все, як йому говорять. А головне, що завдяки батькові він не усвідомлює всіх жахіть навколо сприймаючи їх однією великою пригодою.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Богдан ПАНКРУХІН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини