MENU

Миколаївський ланцюговий міст. У Києві відкрили двадцять другу мініскульптуру проєкту "Шукай!"

321 0

Двадцять другою мініскульптурою проєкту "Шукай!" став Миколаївський ланцюговий міст. Її автор – скульпторка Оля Колесник.

Туристи, що відвідують Київ, іноді дивуються, що в нашому місті, хоч воно і розташоване по обох берегах Дніпра, замало мостів. Річ у тому, що Київ тривалий час стояв лише на одному, правому, березі. Але все одно проблема перевозу через велику ріку – її ширина в районі міста складає приблизно кілометр – завжди стояла гостро, повідомляє сайт проєкту.

До XIX століття цю проблему вирішували тимчасові дерев'яні наплавні мости та перевози. Взимку ж Дніпро замерзав, і по льоду пішоходи та транспорт переходили з берега на берег без перешкод.

Однак коли настало XIX століття, час машин та пари, так тривати вже не могло. І ось в 1853 в Києві урочисто відкривається Ланцюговий міст – монументальна кам'яна споруда, яка утримувалась над рікою важкими ланцюгами, кожна ланка важила аж 192 кг.

Читайте також: Читаю і вам раджу – чому книги роблять нас кращими

Проєктував міст англійський інженер Чарльз Віньоль. Чавунні деталі відливали в Бірмінгемі, потім 16 кораблів везли їх в Російську імперію. А за Одеським портом освічене XIX століття, здавалося, закінчувався, і далі, до Києва, ланцюги для моста везли на транспорті часів Кия, Щека та Хорива – возами, волами, запорошеними степовими шляхами.

Зведений міст став справжнім дивом техніки свого часу. На той момент це був єдиний у світі шестипролітний міст. Через рік після відкриття київського Ланцюгового моста його зменшена точна срібна копія була виставлена на Всесвітній виставці в Лондоні.

Згодом центральну частину моста зробили розвідною, щоб пропускати великі судна. А в 1911 році через міст пройшов маршрут трамвая на бензиновому двигуні – від Поштової площі, через Микільську слобідку і далі, аж до Броварів.

Міст простояв до 1920 року, коли один з прольотів був підірваний польським військом, що відступало з Києва. Після громадянської війни відомий мостобудівник Євген Патон поставив на цьому місці новий міст, який отримав ім'я революціонерки Євгенії Бош.

У 1941 році при відході від Києва радянських військ міст знову був підірваний, а в 1965 році на цьому місці з'явився міст Метро – перший в Києві комбінований міст, по якому на лівий берег пішов не лише автотранспорт, але і лінія метрополітену.

Читайте також: Обрано найкраще фото дикої природи за версією конкурсу Wildlife Photographer

Зараз, в часи низької води, з моста Метро деколи можна розгледіти темні камені – це виступають з-під води опори старого Ланцюгового мосту.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини