Право на батьківство для кожної української родини повинно бути захищено державою
Питання щасливого батьківства залишається найактуальнішим для переважної більшості українських сімей.
Про це йдеться у дописі жіночого клубу "За сімейні цінності".
Однак частина наших громадян позбавлена можливості реалізувати своє право з медичних причин. За статистикою, в Україні частота жіночого безпліддя сягає до 60%, а чоловічого – до 40%.
Підкомітет з питань оздоровлення та охорони материнства і дитинства профільного Комітету ВРУ обрав правильний шлях, розпочавши обговорення зазначеної теми серед фахового середовища із залученням громадськості.
В обговореннях, окрім народних депутатів України, взяли участь керівники медичних закладів, лікарі, юристи, психологи, науковці.
Наша організація вважає, що прийняття законопроекту про допоміжні репродуктивні технології необхідне як для юридичних гарантій усіх сторін процесу, так і для подолання явища заробітчанства у сфері сурогатного материнства. Адже сьогодні сурогатних матерів шукають навіть через соціальні мережі, на ресурсах із вакансіями або ж за оголошеннями у громадському транспорті. На превеликий жаль, здебільшого на ці пропозиції реагують молоді дівчата, які у віці 18 років ще не мають повного розуміння фізіологічних і психологічних наслідків від надання згоди.
Читайте також: Участь батьків в освіті дитини є не тільки їх правом, а й обов'язком, – жіночій клуб "За сімейні цінності"
"Одним з основних природних прав кожної людини є право на продовження роду, яке взаємопов’язано з правом на репродуктивне здоров’я. На часі є розроблення і прийняття законопроекту "Про допоміжні репродуктивні технології», який унормує правові аспекти і розширить можливості Державної програми, що спрямована на вирішення проблем безпліддя українських родин. Щороку нею мають право скористатися, на жаль, лише 50 жінок", – зазначила Наталія Федорчук, голова Міжнародного жіночого руху "За сімейні цінності".
"В Україні сурогатне материнство існує, а отже, потребує правового врегулювання. Різновидів допоміжних репродуктивних технологій з кожним роком більшає і наша репродуктологія займає достатньо високе місце у світовій медицині. Однозначно законопроект має відповідати міжнародним нормативно-правовим актам, із урахуванням державницького підходу, спрямованого на збереження нації, і врахувавши право громадян на батьківство, – Вікторія Ліснича.
Під час засідання обговорювалися питання щодо демографічної ситуації в Україні, ситуації стосовно застосування допоміжних репродуктивних технологій приватними та державними медичними закладами, проблематики чинного законодавства та необхідності його вдосконалення, розробки концепції щодо вирішення актуальних проблем у цій сфері.
Читайте також: Дітям особливо важливо якомога більше розмовляти з батьками і однолітками: опитування
Серед пропозицій до законопроекту про допоміжні репродуктивні технології та допоміжне (сурогатне) материнство, які висловили представники Міжнародного жіночого руху "За сімейні цінності" Катерина Плевако, Oksana Skliarenko, Ольга Черненькая, Світлана Ставицька були:
• врегулювання медичних і психологічних аспектів учасників ДРТ,
• питання вікових меж для осіб, яким можуть бути проведені ДРТ,
• питання проведення ДРТ незаміжнім жінкам та неодруженим чоловікам,
• права сурогатної матері і її соціальний захист,
• питання контролю і відповідальності у сфері ДРТ послуг шляхом запровадження реєстрів донорів та сурогатних матерів тощо.
За результатами засідання створено робочу групу з розробки законопроекту до якої увійшли представниці нашої організації.
Щира подяка заступнику голови Комітету ВРУ Михайлу Макаренку за відкритість та готовність до співпраці.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки